3 Bin Metrelik Uluırmak Baştan Sona Temizleniyor

Temizlik ekipleri, ırmağın zemininde oluşan katı atıkların yanı sıra ırmağa atılan çöp, kâğıt, poşet gibi maddeleri temizlemeye başladılar.

Aksaray Belediyesi temizlik ekipleri, yaklaşık 3 bin metre uzunluğunda olan Uluırmak içerisinde temizlik çalışması başlattı. 10 adet personel ve 2 adet iş makinasından oluşan temizlik ekipleri, ırmağın zemininde oluşan katı atıkları ve çevreden ırmağın içine atılan çöp, kâğıt, poşet gibi maddeleri temizlemeye başladılar.Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Uluırmak’ın korunmasına önem verdikleri için temizlik çalışması yaptıklarını söyledi.

Aksaray Belediyesi olarak her zaman çevreyi ve doğal yaşamı korumayı birinci öncelik gördüklerini belirten Başkan Yazgı, temizlik ekiplerinin uluırmak’ın 3 bin metrelik kısımda, ırmak içindeki ve kenarlarındaki çöpler ile doğal olarak oluşan yosunlar temizlendiğini ve temizlik ekiplerinin, çalışmaların rutin olarak devam ettiğini ancak; Uluırmak’ın korunması konusunda vatandaşlardan destek beklediklerini ifade etti.

2

3

4

5

Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.