ABDULKADİR TURAN ASÜ’DE KONFERANS VERECEK

Aksaray Üniversitesi AKSA GENÇLİK Topluluğunun düzenleyeceği “Küreselleşmenin Doğurduğu KÜLTÜREL VE AHLAKİ YOZLAŞMA” konulu konferansta Strateji Düşünce ve Analiz Merkezi (SDAM) Başkanı, Abdulkadir TURAN konuşmacı olarak katılacak.

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans salonunda düzenlenecek olan konferansa, başta eğitimciler ve öğrenciler olmak üzere halktan da katılım olacak. 15 Mayıs Pazartesi günü saat: 14.00’te başlayacak olan konferansa bayanlar için yer ayrılacak.

Konferans’ta Emperyalizmin oyun ve aldatmacaları, işledikleri zulümler, dünya çapında kurdukları maddi manevi sömürü sistemleri konuşulacak. Emperyalistlerin dünyayı siyasal ekonomik ve sosyal alanda kendi sömürüleri için uygun bir düzen olan ‘Yeni Dünya Düzeni’nde kurmaya çalıştıkları zulüm sistemi için tehdit sayılabilecek halkları ve ülkeleri asimile etmek, yozlaştırmak, sindirmek bunu yapamadıkları zaman da parçalara bölerek ortadan kaldırma stratejileri konuşulacak. Başta Amerika olmak üzere Haçlı batının, Türkiye ve İslam toplumlarına yönelik kurduğu tuzaklar ve hain planlar ifşa edilecek. Haçlı zihniyetinin karanlık planlarına karşı fert ve toplum olarak neler yapılabilir, Müslüman gençlerin sorumlulukları ve alması gereken tedbirlerin ne olması gerektiği hususunda konuşulacak.