Ak Parti İl Başkanı Altınsoy: “Hastanede Doktor Eksiğimiz Bulunmuyor”

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaray FM’de katıldığı radyo programında Abdulkadir Ay ve Celil Acar’ın sorularını cevapladı.

Programda Başkan Altınsoy’a son günlerde sıkça dile getirilen hastane şikayetleri hakkında sorular yöneltildi. Başkan Altınsoy yaptığı açıklamada, “Doktor sayısına bakıldığında civar illerden iyi durumdayız. Elliye yakın akademisyen, profesör, doçent ve yardımcı doçentimiz, yüz yirmi beşe yakın da uzman doktorumuz var, her dönemde bu artıyor. Ama bazen bazı branşlarda sıkıntı yaşıyoruz. İki ay önce kadın doğumda sıkıntı yaşadık. Hastanemizde normalde doktor eksikliğimiz bulunmuyor. Ama doktorlarımızın bazı sebeplerle izinli olmasından kaynaklı süreklilik arz etmeyen geçici bir durum bu. Kadın doğumda 7 doktorumuz görev yapıyor. Bayan doktorumuzun ikisi doğum yapmış ve  süt iznine ayrılmış. Biri o hafta  bazı sebeplerden izin almış, ikisi o hafta rahatsızlanarak rapor almış doğal olarak bu durum geçici ve süreklilik arz etmiyor.” dedi.

Başkan Altınsoy’a hastane civarında bazı milletvekillerinin arsası olduğu iddiaları soruldu. Altınsoy “Bu tamamıyla yalan ve iftiradır. Böyle bir şey kesinlikte yok. Bir ayette ‘Duyduğunuz şeylere hemen inanmayın, bir  araştırın bir sorun.’ der. Bu tamamıyla bir dedikodudur.” dedi.

Başkan Altınsoy hastanenin yeri ile ilgili yapılan eleştirilere, “Arsa  yer tahsisi bakanlığımız tarafından yapıldı. Yanlış hatırlamıyorsam 300 dönüm arazi arayışına girildi. Nevşehir yolu ve bir kaç yere bakıldı. Ama bu yerler küçük olup ihtiyaca karşılık vermediği için mevcut yer uygun görüldü.” dedi.

Hastane civarındaki kötü koku şikayetleri konusunda açıklama yapan Altınsoy, “Bu sorunu kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Tesisin taşınması için çalışmalar devam ediyor. Yer tahsis çalışmaları yapıldı. Çevre düzeni tamamlanıp koku giderildiğinde en seçkin bölge hastane civarı olacak.” dedi.

Başkan Altınsoy programda hastane bitişiğine yapılacak olan yeni bir  külliye müjdesi verdi. Bu projenin Belediye Başkanı Evren Dinçer’in projesi olduğunu ifade eden Altınsoy, “Hasta yakınlarımız burada konaklayacaklar, 40 dönümlük arsa tahsisi yapıldı. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor.” dedi.

Kaynak : aksarayhaber68

Anahtar Kelimeler: , ,