Ak Parti’de Delege Seçimleri Tamamlandı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (Ak Parti) 7’inci Olağan Genel Kurulu’nun ilk basamağı olan delege seçimleri, Aksaray Merkez İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi.

Ak Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanlığı, kongre takvimi çerçevesinde delege seçimlerini tamamladı. Binin üzerindeki üyenin sandık başına gittiği seçimlerde 400 delege için önceki dönem il, ilçe başkanları, İGM ve Belediye Meclis üyeleri de katılarak oyunu kullandı.

Ak Parti Aksaray teşkilatının delege seçimlerini gerçekleştirdiklerini ifade eden İl Başkan Hüseyin Altınsoy, “Binin üzerinde üyemiz, il ve ilçe teşkilat binalarımıza gelerek delege seçimi için sandık başına gitti. Delege seçim sürecimiz ilimizde 14 Aralık tarihi itibariyle sona ermiş oldu. Tüm üyelerimiz partimize yoğun teveccüh göstererek ciddi bir katılım sağladı. Biz demokrasi adına bu seçimin güzel bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz. Kongre takvimimiz sorunsuz bir şekilde işlemeye devam ediyor. İnşallah 7. Olağan Kongremiz bizim tazelenme ve yenilenme döneminiz olacak. Daha kapsamlı, daha kucaklayıcı, toplumun her kesimine hitap eden bir anlayış içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah Ocak veya Şubat ayı itibariyle de ilçe kongrelerimiz başlayacak. Daha sonra da il kongremiz ve ardından büyük kongremiz tamamlanmış olacak” dedi.

Anahtar Kelimeler: , ,