Aksa-Der Meal Sınavı Düzenleyecek

Kur’an Nesli Platformu tarafından Türkiye genelinde düzenlenecek olan Kur’an-ı Kerim Meal sınavını Aksaray’da “Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKSA-DER)” organize edecek. İnsanlığın kurtuluşu için tüm zamanların tek çaresi olan Kur’an-ı anlamak, yaşamak ve yaşatmak için gerçekleştirecek meal sınavı yarışması gençlerin Kuranla buluşmasını hedefliyor.

Yüzlerce ödülün verileceği meal sınavı üç kategoride düzenlenecek olup her kategori için ayrı kitapçıklar verilecek.

5 Kasım 2017 Pazar günü saat 10.30 da yapılacak olan sınava son başvurular 22 Ekim 2017 Pazar günü tamamlanacak.

Yapılacak olan meal sınavıyla alakalı açıklamada bulunan AKSA-DER yönetim kurulu Başkanı Mustafa Bilgiç, “İnsanlığı maddi manevi yönden kuşatan emperyalizme karşı verilecek olan mücadelede Kur’an-ı kuşanmaktan başka çare kalmamıştır. Zaman Kur’an’a yöneliş zamanıdır. Kur’an’ı okumak, anlamak, yaşamak ve yaşatmak uğruna verilecek mücadele için görevlendirilmiş biz müminler, elimizdeki tüm imkânları Kur’an yolunda seferber etmeye mecburuz.

Yeryüzünde en çok baskısı yapılan ve okunan kitap Kur’an olduğu için sevinirken, en az anlaşılan, emirleri çok az uygulanan bir kitap olması da bizleri bir o kadar üzmektedir. Anlaşılmayan bir metnin beklenen etkiyi göstermesi mümkün değildir, anlaşılmadan okunan Kur’an, düşünceleri, fikirleri harekete geçirmeyecek ve insanlığı eyleme sevk etmeyecektir.

Bu anlamda gençliğin Kur’an’la buluşması için bu yarışmayı tertip ediyoruz, Kur’an’ın anlaşılması için meal sınavı düzenleyerek isabetli bir adım attığımıza inanıyorum. İnşallah çocuklar, gençler ve büyüklerimiz bu sınava iştirak edecekler, sınav kitaplarını alıp evlerinde her akşam bütün aile fertleriyle Kur’an sınavına hazırlanmak için zaman ayıracaklar, böylece Kur’an’ın bize ne söylediğini anlama yolunda bir adım atmış olacağız.

Kur’an’a sarılan hayatlar kurtulur. Hayatlarını, düzenlerini Kur’an’ı merkeze alarak kuran toplumlar yükselir, izzet ve şeref sahibi olurlar.  Rabbimiz Kur’an yolunda mücadele veren, Kuran’a zamanlarını ve yaşamlarını feda eden kimselerden eylesin. Kuran’ın anlaşılması için bu organizasyona emek veren kardeşlerimizi, destek veren büyüklerimizi şimdiden kutluyorum, Allah yaptıkları destekleri, fedakârlıkları kabul eylesin kendilerinden razı olsun” dedi.

Meal sınavında dereceye giren yarışmacılara verilecek olan başlıca ödüller şöyle;

5 kişiye UMRE ödülü, 10 adet BİLGİSAYAR ödülü, 20 adet ALTIN ödülü, 45 adet BİSİKLET ödülü, 30 adet RİSALE İ NUR KÜLLİYATI, 65 adet TABLET Bilgisayar, 45 adet PATEN ayakkabı verilecek.

Meal sınavına katılmak isteyenler AKSA-DER’ den kayıt yaptırabilecek veya (546 97152 16 – 545 298 82 26) telefon numaralarından irtibata geçebilecekler.