Aksa-Der’den Kutlu Doğum Etkinliğine Davet

Peygamber Sevdalıları Platformu ve Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKSA-DER) Pazar günü Mevlit Kandili etkinliği düzenleyecek.

Peygamber Efendimizin doğumu münasebetiyle Gala düğün salonunda düzenlenecek etkinlikte Mehmet Emre Hoca “Rahmet Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed” konulu konuşma yapacak. Programda Grup İhya, seslendireceği ilahi ve ezgileriyle sahne alacak.

26 Kasım Pazar akşamı saat 19.30’da gerçekleşecek olan programla ilgili bir açıklama yapan AKSA-DER yönetim kurulu başkanı Mustafa Bilgiç, “Hz. Muhammed iki dünyada da bize kurtuluş yolunu gösteren bir önder ve rehberdir. Onun sünnetine sarılıp Kur’an yolunda yürüyen, bu yolu bir dava olarak görüp uğrunda fedakârlık yapanlar kurtuluş yolu üzeredirler. İnsanlığın tek ve son kurtuluş yolu Kur’an ve sünnet yoludur, bu bizim inancımızdır. Vesileleri değerlendirerek peygamberi gündemde tutmak, O’nu konuşmak, O’nu düşünmek, O’nu anlamaya çalışmak bir Müslüman olarak görev ve sorumluluğumuzdur. Bu etkinliği düzenleyerek topluca günlerimizi ve saatlerimizi Allah yolunda değerlendirmiş, değer katmış olacağız inşallah.

Birlik ve beraberliğin en hayırlısı olan İslam, Kur’an ve Peygamberi merkeze alarak gerçekleşen birlikteliktir, bu gaye ile gerçekleştireceğimiz buluşmaya tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Not: Gala düğün salonunda gerçekleştirilecek etkinlikte bayanlar için yer ayrılmıştır.

Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.