Aksa Gençlik Topluluğundan Fransa’daki Küstahlığa Sert Tepki

Aksaray Üniversitesinde faaliyette bulunan Aksa Gençlik Topluluğu, resmi Facebook sayfasından yayınladığı bir mesajla, Fransa’da 300’ü aşkın sözde aydın ve siyasetçinin Kur’an’ın bazı ayetlerinin çıkarılması gerektiği hususunda yayınladığı bildiriyi, sert bir şekilde kınadı.

Aksa Gençlik Topluluğu tarafından yayınlanan mesaj şu şekilde;

Geçtiğimiz günlerde Fransa’da 300’ü aşkın sözde aydın ve siyasetçi bir araya gelerek Kur’an’ın kimi ayetlerinin şiddet içerdiğini ve dolayısıyla bu ayetlerin Kur’an’dan çıkarılması gerektiği hususunda bir bildiri yayınlandı. Bu bildiri gerçeklikten yoksun ve kabul edilemezdir. Bu sözde bildiriyi ve Emperyalist Haçlı zihniyetini şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz.

Emperyalist Haçlı zihniyet, her fırsatı İslami değerlere karşı saldırı malzemesi olarak kullanmaktadır. Bizler, Müslüman gençler olarak biliyor ve inanıyoruz ki kokuşmuş emperyalist zihniyet bu cesareti, Müslümanların bölük pörçük bir vaziyette olmasından almaktadır. Müslümanlar birlik ve beraberlik içinde mukaddesatlarına sahip çıktıkları takdirde bu gibi saldırıların önüne geçebilecek ve tek yürek olarak karşı çıkabilecektir.

Bizler yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in tahrif edileceği endişesini taşımıyoruz. Zira Allah bizlere bu kitabın korunduğunu ve ebediyete kadar muhafaza edileceğini vadetmiştir. Fakat bu, kokuşmuş Haçlı zihniyetine sessiz kalacağımız manasına gelmemektedir.

Müslüman gençliği mukaddesatına sahip çıkmaya, bu alçak bildiriyi her platformda protesto etmeye davet ediyoruz.

“Kur’an’ı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız.” (Hicr/9)