Aksaray Belediyesi’nden Korona Virüs’e Açık Davetiye!

Aksaray Belediyesi, Korona Virüs salgını devam ederken tedbirler geliştirmesi gereken yerde halkı toplu ortamlara davet ediyor.

Bugün, 68 Aksaray Belediyespor tarihinin en kritik karşılaşmalarından birine çıkıyor. 2. Lig’e yükselme yolundaki final maçına çıkacak olan Aksarayspor, 1928 Bucaspor ile karşı karşıya gelecek.

Aksaray Belediyesi de 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda bulunan dev ekrandan maçı yayınlayacak.

Asker eğlenceleri Korona Virüs’ün yayılmasına zemin hazırladığı gerekçesiyle Aksaray Valiliği tarafından yasaklanırken Aksaray Belediyesi’nin valilik kararıyla tezat teşkil edecek şekilde halkı toplanmaya davet etmesi, akıl tutulması olarak yorumlanıyor.

Salgın süreci devam ederken, ikinci dalga salgın ihtimali bulunurken Aksaray Belediyesi, halkı bir araya getirerek, destek gösterilerinde maske ve mesafe kuralının hiçe sayılacağı bir ortama zemin hazırlıyor.

Aksarayspor’un maçının A Spor’dan naklen yayınlanacak olmasına rağmen Aksaray Belediyesi’nin halkı evlerinde maçı takip etmeye davet etmek yerine, toplu ortamlar oluşturarak Korona Virüse açık davetiyede bulunması, akıl tutulması olarak yorumlanıyor.

Aksaray Belediyesi’nin bu sorumsuz hareketi karşısında kamuoyu büyük bir şaşkınlık yaşarken bir futbol karşılaşmasının insan sağlığından daha mı değerli olduğu sorusunu soruyor.

Kaynak: Bizim Aksaray

Anahtar Kelimeler: , ,