Aksaray Şehitlerimizi Böyle Andı; Ali Ayşe’yi Seviyor

Dün akşam, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda Aksaray Belediyesi sponsorluğunda büyük bir rezalet yaşandı. 15 Temmuz’u anmak ve şehitlerimizi yâd etmek için düzenlenen programın eğlence programına dönüşmesi büyük bir fecaat olarak kayıtlara geçti.

251 kahramanımızın şehit olduğu bir günün anma programı, eğlence havasında değil, direniş, diriliş ve yoğun bir manevi atmosferde geçmesi beklenirdi. Aksaray Belediyesi’nin program için organize ettiği isimler, programın nasıl bir atmosferde geçeceğinin sinyallerini veriyordu.

Kuranı Kerim tilavetinin ardından konser vermek üzere sahneye gelen Ali Kınık, günün anlam ve öneminden çok uzak şarkılar, türküler seslendirdi. Şehitleri anmak üzere tertiplenen programda “Ali Ayşe’yi Seviyor” gibi popüler şarkıları seslendiren Ali Kınık’ın günün anlam ve öneminden bihaber olduğu görüldü.

Ali Kınık konseri esnasında meydandaki kalabalıktan bazılarının bozkurt işareti yapması ise dikkat çekti. Konser boyunca bozkurt işaretlerinin inmediği program, adeta ülkü ocakları konseri havasında geçti.

Ali Kınık konserinin ardından meydandaki kalabalığın büyük bir bölümünün dağılması, halkın şehitlerimizi anmaya değil, eğlence amaçlı konsere geldiğini ve 15 Temmuz’un ne anlam ifade ettiğinden bihaber olduklarını göz önüne serdi.

Aksaray, bu büyük rezaletlerin arasında dini için, vatanı için can veren aziz şehitlerimizin ruhunu incitti.

Bütün bunlar yaşanırken Aksaray halkının ve STK’larının, en ufak bir tepki dahi vermek bir yana, kendisinden geçmişçesine eğlenmesi bir başka fecaat olarak kayıtlardaki yerini aldı.

Kaynak: bizimaksaray.com