Aksaray Ses Ver Özgür Olsunlar!

Mısır’da darbeci Sisi rejimi tarafından zindanlarda tutulan binlerce mahpusun özgürlüğüne kavuşması adına Aksaray’da, Türkiye’de ve birçok ülkede kamuoyu oluşturmak için etkinlik düzenlenecek.

Mısır’ın seçilen ilk Cumhurbaşkanı Şehid Muhammed Mursi, 2013 yılında, Emperyalistlerin kuklası olan cuntacı Sisi tarafından yapılan darbeyle görevinden uzaklaştırılmış ve zindana hapsedilmişti. Zindanda gördüğü kötü muameleler sonucunda 17 Haziran 2019 tarihinde Muhammed Mursi şehid olarak rabbine kavuşmuştu.

Darbeci Sisi rejimi, 2013’ün Temmuz’unda Rabia meydanını kana bulamış, binlerce Mısırlı ihvanımızı katletmiş, binlercesini de zindana atmıştı. Suçsuz yere zindana atılan darbe ve Sisi karşıtı binlerce kardeşimiz, yıllarca zindanda mahpus durumdalar.

Aksaray’da da 10 Aralık Salı günü (yarın) zindanda mahpus bulunan kardeşlerimizin durumuna dikkat çekmek ve özgürlüklerine kavuşmaları adına kamuoyu oluşturmak için basın açıklaması düzenlenecek ve zindanda bulunan kardeşlerimize ithafen yazılan mektuplar, PTT aracılığıyla gönderilecek.

Aksaray PTT önünde gerçekleştirilecek olan etkinlik, saat 12.15’te başlayacak.

Zindanda mahpus tutulan ve mektup yazılacaklardan bazıları şu şekilde:

Anahtar Kelimeler: , ,