Aksaray Üniversitesi 2 Bin 602 Mezun Verdi

ASÜ’de, hafta boyunca süren mezuniyet törenleri tamamlandı. Sevinç, hüzün ve gururun bir arada yaşandığı törenlerde, tüm okullardan toplam 2 bin 602 öğrenci mezun oldu. Bu yıl stadyum ve kapalı salon olmak üzere, iki farklı şekilde kurgulanan mezuniyet törenlerine öğrenciler ve akademisyenlerin yanı sıra, binlerce aile de katıldı. Saha içerisinde öğrenciler, tribünler ve izleyici koltuklarında ise aileler büyük bir mutluluk yaşadı.

ASÜ Rektörü Prof. Şahin, yaptığı konuşmalarda, çocuklarını yalnız bırakmayarak onların mezuniyet törenlerine katılan ailelere, büyük emek ve fedakârlıkları münasebetiyle teşekkür etti. Öğrencilere, yaptıkları işi en iyi şekilde yapma tavsiyesini ileten Şahin, insan olabilmenin en büyük değer olduğunun altını çizdi.

Bu yıl en çok mezunu, açılış törenine de ev sahipliği yapan Eğitim Fakültesi verdi. Bu fakülteyi Mühendislik ve Fen-Edebiyat Fakülteleri izledi.

Törenlerde Eğitim Fakültesi mezunları “Öğretmenlik Yemini,” Mühendislik Fakültesi mezunları “Mühendislik Yemini,” Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunları “Hemşirelik Yemini” ve Veteriner Fakültesi mezunları da “Veteriner Hekim Yemini” etti.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi töreninde, elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Sevgi Önder isimli öğrenci de unutulmadı. Önder, dualarla anıldı.

Veteriner Fakültesi, bu yıl ilk mezunlarını verdi.

Hangi Okul, 2018-2019 Döneminde Kaç Mezun Verdi?

Lisansüstü eğitimler veren enstitülerle birlikte, lisans ve önlisans düzeyinde toplam 22 okulu bulunan ASÜ’de, 17 okul mezuniyet heyecanı yaşadı. Fen Bilimleri Enstitüsü 124, Sosyal Bilimler Enstitüsü ise 51 öğrenciyi mezun etti. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerdeki rakamlar ise şöyle: Fen-Edebiyat Fakültesi 324, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 203, İslami İlimler Fakültesi 240, Mühendislik Fakültesi 380, Sağlık Bilimleri Fakültesi 122, Turizm Fakültesi 30, Veteriner Fakültesi 19, Spor Bilimleri Fakültesi 62 ve Eğitim Fakültesi 520 mezun. Meslek Yüksekokullarındaki mezun sayıları da Sosyal Bilimler MYO 58, Teknik Bilimler MYO 174, Eskil MYO 35, Güzelyurt MYO 89, Ortaköy MYO 85 ve Sağlık Hizmetleri MYO 86 şeklinde gerçekleşti.

Mezuniyet törenlerinin ardından ASÜ’de, yeni dönem için hazırlık çalışmaları da başladı. Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.