Bakan Gül’den Öldürülen Avukatın Ailesine Taziye Ziyareti

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Aksaray’da 3 gün önce boşanma davası avukatlığını yaptığı kadının kocası tarafından tabancayla vurularak öldürülen avukat İbrahim Ergin’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.


Olay, 3 gün önce Hamidiye Mahallesi Eski sanayi Caddesinde bulunan Sefa İş Hanının üçüncü katındaki avukatlık bürosunda yaşandı. İddiaya göre, avukat İbrahim Ergin (47) ile bürosuna gelen boşanma davası avukatlığını yaptığı kadının kocası Abdurrahman Düzgün (46) arasında tartışma yaşandı. Olayda, Düzgün belindeki tabancayı çekerek avukat İbrahim Ergin’e 5 el ateş etti. İbrahim Ergin olay yerinde hayatını kaybetti. Düzgün daha sonra silahı kafasına doğrultarak bir el ateş edip intihar etti.

Olayın ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Aksaray’a gelerek avukat Ergin’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Avukat Ergin’in Büyük Bölcek Mahallesindeki evine taziye ziyaretinde bulunan Gül, evin önünde kurulan taziye çadırında avukatın eşi Aysel, babası Mehmet, annesi Raziye Ergin ve çocukları ile görüşerek başsağlığı diledi. Taziye çadırında Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi. Bakan Gül daha sonra taziye çadırından ayrıldı.