“Bazı Köylerimizde Suyun Hala Akmaması Aksaray Adına Büyük Bir Ayıp”

HÜDA PAR Aksaray İl Başkanı Özgür Kalkan, beraberindeki heyet ile birlikte Hatipağatolu Köyü Muhtarı Ayten Yıldız’ı ziyaret ederek köyde yaşanan sorunlar hakkında bilgi aldı.

Aksaray Merkeze 8 kilometre uzaklıkta bulunan Hatipağatolu Köyü Muhtarı Ayten Yıldız’ı ziyaret eden Kalkan, köyde yaşanan sıkıntıları, köy muhtarı Ayten Yıldız’dan dinledi.

Muhtar Yıldız, şehir merkezine 8 kilometre, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine 4 kilometre uzaklıkta bulunan köylerinde suların yıllardır akmadığını belirterek, “21. yüzyılda, insanlığın uzayda koloni kurma çabalarının içerisine girdiği bir asırda, biz Hatipağatolu köyü ve çevre köyler hala su sıkıntısı yaşıyoruz. Suyu, köyün çeşmesinden el arabalarıyla anca temin edebiliyoruz. Özellikle su konusunda köylülerimiz büyük bir mağduriyet yaşıyor.” şeklinde konuştu.

HÜDA PAR İl Başkanı Özgür Kalkan, vatandaşın en temel ihtiyaçlarından biri olan suyun, Aksaray’ın bazı köylerinde hala akmıyor olmasının, Aksaray adına büyük bir ayıp olduğunu belirterek, yaşanan sorunun gündeme getirilmesi ve çözüme kavuşturulması noktasında ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Suyun olmazsa olmaz olduğunu söyleyen Kalkan, “Bugün ziyaret ettiğimiz Hatipağatolu Köyü ile birlikte çevre köyler Kazıcıktolu, Hırkatol, İsmailağatolu, Selecitolu, Yeni Ulukışlatolu ve Ataköytolu su temini noktasında büyük sıkıntılar çekiyorlar. Özellikle Hatipağatolu Köyü muhtarı Ayten Yıldız’dan aldığımız bilgiye göre köyde su şebekesi döşenmiş durumda fakat köye su verilmiyor. Aksaray Belediyesi’nin şebeke yenileme çalışmalarına başladığı şu dönemde, yetkililer, köylülerimizin yaşadığı bu mağduriyeti gidermesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: , ,