“Bizler çılgınca harcama yaparken yiyecek bulamayan milyonları unuttuk”

Aksaray STK Platformu Başkanı Eyüp Dağdaş, Aksaray İHH İnsani Yardım Derneğinin Ramazan projeleri kapsamında Arakan’da Kumanya Dağıtımı ve İftar programları etkinliğine davet edildi.

Aksaray Şube Başkanlığını yaptığı MÜSİAD üyeleri ve Aksaraylı hayırseverlerinin zekât ve sadakaları ile Myanmar’ın Arakan eyaletinde yaşayan yaklaşık 15 milyon Müslüman için İHH Ramazan Kumanyası dağıtımı ve İftar programlarına katılacağını belirten Dağdaş, “Tüketim çılgını bir millet olduk ve nimetlere az şükreder hale geldik. Bizler çılgınca ve hesapsızca harcama yaparken akşama yiyecek bulamama korkusu içinde olan milyonları unuttuk.” İfadelerini kullandı.

Dağdaş, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Fakir ve aç kelimelerinin arasında kayda değer bir anlam farkının olduğunu, Suriye, Arakan, Yemen ve Afrika ülkelerinden aldığımız haberlerden anlıyoruz. Tüketim çılgını bir millet olduk ve nimetlere az şükreder hale geldik. Bizler çılgınca ve hesapsızca harcama yaparken akşama yiyecek bulamama korkusu içinde olan milyonları unuttuk. Ülkemizdeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin gereksinimleri, başta devletimiz olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve hayırseverler tarafından karşılanıyor. Lakin ümmet coğrafyasında kişinin komşusu da aç, akrabası da. İşte bu yüzden kulluk ve İslam kardeşliği hukuku gereğince, çok uzak diyarlardaki kardeşlerimizden de sorumlu olduğumuz bilinciyle Arakan’a gidiyoruz. Rabbim layıkıyla ve hayırlısıyla hizmet etmeyi, kardeşlerimizle kucaklaşmayı, onları mutlu etmeyi hepimize nasip etsin.”

MÜSİAD Başkanı Eyüp Dağdaş tümAksaray’a seslenerek, Arakan’a yardım göndermek isteyen hayırseverlerin zekatve sadakalarının kumanya ve İftar ikramı şeklinde değerlendirileceğini söyledi.

Anahtar Kelimeler: , ,