Büyük Şeytan Amerika’dır!

ABD’nin kendi emperyalist çıkarları için Suriye’ye yaptığı füzeli müdahale sonrasında değişik kesimlerin destek açıklaması müspet kesimlerde tepkiyle karşılandı.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Hür Dava Partisi Aksaray İl Başkanı Özgür KALKAN “Emperyalist müdahalenin her türlüsü yıkım ve işgaldir, Müslümanca duruş, her ne sebeple olursa olsun bu işgalin karşısında olmayı gerektirir” diyerek sözlerini sürdürdü.

Basın açıklamasının tam metni;

“ ABD Savunma Bakanlığında (Pentagon) gazetecilere açıklama yapan Albay Jeff Davis, “Başkan’ın (Donald Trump) talimatıyla ABD kuvvetleri, Suriye Hava Kuvvetlerine ait bir üssü yerel saatle 4.45, ABD Doğu Yakası yerel saatiyle 8.45’te seyir füzeleri ile vurdu.” açıklamasını yapmıştır.

ABD’nin Suriye’ye yaptığı bu müdahale karşısında Rusya ve İran haricindeki tüm ülke yetkilileri ABD’nin bu saldırısını yerinde bir hamle olarak değerlendirdiler. Bizce bu açıklamalar büyük bir talihsizliktir. Müslüman aklın hiçbir şekilde kabul etmeyeceği bu emperyalist saldırıyı desteklemek bir akıl tutulmasıdır. ABD’nin Afganistan ve Irak’ı işgali sonrasında bölgenin ne hale geldiği herkesin malumudur. Siyonist Haçlı zihniyetinin koçbaşı ABD’nin tarih boyunca bölgede ve dünyada ki her hareketi sömürü, yoksulluk, yıkım ve gözyaşına sebep olmaktan başka hiçbir şey getirmemiştir.

Bölgemizde arz-ı mev’ud hedefleri olan İsrail’in güvenliğinden ve kendi emperyalist çıkarlarından başka hiçbir hesabı olmayan ABD’nin bu saldırısına itiraz edip karşı durmak yerine saldırıyı yerinde bulan hatta yetersiz bulan kimi siyasi çevrelerin bu tutumları tam bir talihsizliktir. Bu açıklamalar Müslüman vicdanını yaralar.

Müslümanlar artık Müslümanca siyaset yapmayı öğrenmeli ve ne pahasına olursa emperyalizmin karşısında konum almak zorundadırlar. Bizim için dün de bu günde büyük şeytan Amerika’dır. Hiçbir strateji ve siyasi hesap bu gerçeği ifade etmemize engel olmayacaktır.”

Suriye’de ki kaos ortamını sonlandırmak için ABD ve Rusya’nın oyunlarına alet olan her topluluk ve her ülkenin akıbeti de Suriye ye dönüşmek olacaktır. Suriye’nin bu hale nasıl geldiğini iyi biliyoruz, dolayısıyla Suriye’yi bu hale sokan emperyalist yağmacılardan Suriye’yi kurtarmalarını beklemek siyasi basiretsizlikten başka bir şey değildir.

Gerçek çözüm, halkı Müslüman olan bölge ülkelerinin iradelerini ortaya koyup bir araya gelmeleridir.”