EHAD, İmam Hatiplilere Yönelik Seminer Düzenledi

Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) Aksaray Şubesi tarafından imam hatip ortaokulları ve kur’an kurslarında okuyan öğrencilere yönelik zararlı alışkanlıklarla mücadele ve hafızlık motivasyon semineri düzenlendi.

Seminerler, EHAD Genel Başkan Yardımcısı Salih Hozantaş, Aksaray Şube Başkanı Sedat Durmuş ve İl Yönetiminin katılımıyla toplam 2 okul ve 3 kuran kursunda icra edildi.

Seminerleri düzenlemedeki amaçları hakkında bilgiler veren EHAD Aksaray Şube Başkanı Sedat Durmuş, “Şuurlu Hafızlar yetişmesi ve yetiştirilmesi amacıyla ülkemizin 81 ilinde G.S.B., M.E.B., D.I.B. protokolüyle okul okul, kurs kurs gezilerek hafızlık yapan öğrencilere yönelik ‘Zararlı Alışkanlıklardan Uzak, Sağlıklı ve Örnek Nesiller’ adlı projemizin uygulamaları yapılıyor. Projemizden amacımız Hafızlık yapan kardeşlerimizin motivasyon ve gelişim süreçlerindeki ruhi ve fikri yapısına destekte bulunarak çevresinden gördüğü üzere zararlı yetişmememesi, ahlaklı ve örnek bir hafız olması için gayret gösterilmektedir.” dedi.

Anahtar Kelimeler: , ,