Halkımıza ve Kamuoyuna!

Müslüman gençler, dün de bugün de yarın da ABD’nin karşısındadırlar, karşısında olmaya devam edeceklerdir.

ABD ye karşı olmak, Müslümanlığımızın gereğidir. Çünkü bizler İslam’ı kabul ederek her gün defalarca “şeytanın şerrinden” Allah’a sığındığımızı ifade ediyoruz. Büyük Şeytan Amerika’dır!

Bizler, şehid Seyyid Kutub’un yolunu yolumuz bilerek yürüyüşümüze devam ediyoruz, bu yolda olanlar şehidin şu sözünü şimdi en yüksek sesle ifade ederler, “Amerika’dan nefret ediyorum; ama daha çok Amerika’nın vicdanına sığınan Müslümanlardan nefret ediyorum.”

Emperyalistler tüm güçlerini birleştirerek Afganistan ve Irak’ı işgal etmişler, şehirlerimizi yağmalayıp talan etmişlerdir. Ebu Gureyb hapishanesinde tarihte benzeri görülmemiş işkence ve aşağılamalarıyla tüm Müslümanlarla alay etmişler, Müslüman kadınların namusuna el uzatmışlardır.

ABD Guantanamo zindanlarında tuttuğu Müslümanlara sistematik işkenceler uygulayarak tüm dünyanın gözleri önünde insanlık suçu işlemiştir ve bunu yapmaya devam etmektedir.

ABD,  24 yıl boyunca tek kişilik hücrede tuttuğu Ömer Abdurrahman’ın ilaç tedavi ihtiyaçlarını keserek hayatını kaybetmesine sebep olmuş ve bunu tüm Müslümanlara gözdağı olarak yapmıştır. Ömer Abdurrahman’ın şehadeti ABD eliyle işlenmiş bir cinayettir.

“ABD-Rusya çekişmesine sahne olan Suriye sahasındaki güç gösterisi, İdlib’ de mazlumların canları üzerinden bütün acımasızlığı devam etmektedir. Bu emperyalist kapışma esnasında Şehid Malcolm X’ in “Beyaz adam savaştı biz öldük!” sözünün güncelliğini hiç yitirmediğini göstermektedir.

Basiret ve feraset sahibi Müslüman gençlerin malumu olduğu üzere, İslami hareket yolunda idrak ettiğimiz siyasi bakış açısına göre, ezeli düşmanımız emperyalizmi temsil eden ABD, Siyonizm’i temsil eden İsrail’dir.

Her ne sebeple olursa olsun, ABD’nin halkı Müslüman bir ülkeye müdahalesi istenemez, bu bir işgaldir, işgali istemek gaflettir, Müslümanların canlarına, mallarına geleceklerine ihanettir. Bu işgal karşısında tepkisiz kalan dilsiz şeytan olur.

Bu bizim İslami duruşumuzdur, bu duruşumuz küfür yok olup zulüm bitene kadar devam edecektir.

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ

AKSA GENÇLİK TOPULULUĞU