Hileli Ürün Kullanan İşletmeler Arasında Aksaray’dan 3 İşletme Bulunuyor

Taklit veya hile yapıldığı tespit edilen toplam 618 firmaya ait bin 211 ürün Tarım ve Orman Bakanlığının internet sitesinden açıklandı. Açıklanan listede Aksaray’dan üç işletme yer alıyor.

Laboratuvar sonucuna göre taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti veya seri numarasını içeren bilgilerin kamuoyu ile paylaşıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bakanlığımızın yürüttüğü resmi kontroller ve firmaların otokontrol sistemlerine ek olarak bu uygulamamız tüketici sağlığının ve menfaatinin korunması, sektörde haksız rekabetin önlenmesi, tüketiciler aracılığıyla firmalar üzerinde bir denetim mekanizması oluşturulması ve firmaların güvenilir gıda üretiminin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. Gıda konusunda kamu otoritesi olan bakanlığımız, yasalarla verilmiş tüm yetkileri tereddütsüz kullanarak gıda güvenilirliğinin sağlanmasına ve tüketicinin korunmasına yönelik çalışmalarını aralıksız olarak ve büyük bir titizlikle sürdürmektedir.”

İşte Aksaray’da Hileli Ürün Kullanan İşletmeler:

(Not: Bilgiler bakanlığın sitesinden alınmıştır. https://www.tarimorman.gov.tr/Lists/Duyuru/Attachments/1071/Kamuoyu_Duyuru_Listesi.pdf)

Kaynak: Bizimaksaray.com

Anahtar Kelimeler: , ,