HÜDA PAR’dan Ziyaretler: “Asgari Ücretli Vergiden Muaf Olmalı”

Aksaray HÜDA PAR İl Başkanı Özgür Kalkan, İl Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Hamdullah Er ve İl Gençlik Kolları Yönetiminden Mustafa Sarıkaya ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Beraberindeki heyet ile birlikte ilk olarak 68 Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeni Aksaray gazetesi imtiyaz sahibi Ali Südemen’i ziyaret eden HÜDA PAR İl Başkanı Özgür Kalkan, burada basının önemine değindi.

Basının objektif bir şekilde şehrin sorunlarını dile getirdiği takdirde önemli bir sorumluluğu yerine getireceğini söyleyen İl Başkanı Kalkan, “Bu anlamda HÜDA PAR olarak her zaman basının yanında yer almışızdır. Yerelde basın güçlü olduğunda memleket açısından olumlu gelişmelere imza atılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

68 Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeni Aksaray gazetesi imtiyaz sahibi Ali Südemen, HÜDA PAR’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti.

Ardından Hac farizasını yerine getiren, Erol Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Erol’u ziyaret eden HÜDA PAR heyeti, Erol’u tebrik ederek, hayır dileklerinde bulundu. HÜDA PAR heyetine teşekkür eden İsmail Erol, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz için taziye ve üzüntülerini dile getirdi.

Daha sonra Aksaray Emlakçılar Derneği (AKEMDER) Başkanı Oktay Çapacı’yı ziyaret eden HÜDA PAR heyeti, emlak dünyasında yaşanan gelişmeleri, Çapacı’dan dinledi. Çapacı, emlak piyasasının durgun olduğunu ifade ederek, yaşanan ekonomik sıkıntılara işaret etti.

Ardından Aksaray esnaflarından Neşet Kalkan’ı ziyaret eden HÜDA PAR heyeti, buradan Yenigün Gazetesine geçti.

HÜDA PAR heyeti, Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Karatay tarafından karşılandı. Burada gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan HÜDA PAR İl Başkanı Özgür Kalkan, Türkiye’nin ekonomik anlamda kötü gidişatından üzüntü duyduklarını ifade ederek, son dönemde yapılan zamlara dikkat çekti. Kalkan, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Bozulan ekonomi vatandaşa çok ağır bir şekilde yansıyor. Son günlerde yapılan zamlarla vatandaşın adeta beli büküldü. Yanlış ekonomi politikalarının faturası vatandaşa yansıtılıyor. Halkın alım gücünün gittikçe düştüğü, ekonominin küçüldüğü, işsizliğin devasa boyutlara çıktığı bu dönemde asgari ücret vergi dışı bırakılmalıdır. Bu şekilde ekonomik kriz ve durgunluk nedeniyle zor bir dönem geçiren reel sektöre fazla bir yük getirilmeden asgari ücretli bir nefes almış olur.”

Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Karatay, HÜDA PAR heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İl Başkanı Özgür Kalkan’a teşekkür etti.