“İSRAİL’İN BAŞKENTİ CEHENNEMİN DİBİDİR”

Aksaray Üniversitesinde faaliyette bulunan Aksa Gençlik Topluluğu, resmi Facebook sayfasından yayınladığı bir mesajla, işgalci rejim siyonist İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamı sert bir şekilde kınadı.

Aksa Gençlik Topluluğu tarafından yayınlanan basın açıklaması şu şekilde;

İSRAİL’İN BAŞKENTİ CEHENNEMİN DİBİDİR

Bismillahirrahmanirrahim.

‘’Zulmedenler nasıl bir inkılapla devrileceklerini pek yakında göreceklerdir.” (Şuara/227)

Emperyalist ABD ve işbirlikçisi katil İsrail, İslam’ın kutsal beldesi Kudüs’te bir kez daha büyük bir katliama imza attı. Dünyanın ve İslam ülkelerinin gözleri önünde gerçekleştirilen bu katliamda insanlık ve Müslümanlar bir kez daha sınıfta kalmıştır.

Amerika’nın büyükelçilik binasını Kudüs’e taşıma kararını protesto eden Müslümanlar, Siyonist katil çeteninin saldırısına maruz kaldı. Şimdiye kadar edinilen bilgiye göre 41 Müslüman kardeşimiz şehit oldu, binlerce kardeşimiz de yaralandı. Ne yazık ki her saat bu sayı katlanarak artmaktadır.

Müslüman gençler olarak yeter artık bu zillet diyoruz! Bir kaç ay önce Amerika Kudüs’ü başkent ilan ettiğinde Müslümanlar olarak yine hamasetle meydanlara döküldük. Sert açıklamalar, kınamalar ardı ardına geldi. Aylar geçti ve bugün Emperyalist ABD, büyükelçiliğini Kudüs’e taşıdı. Yani birkaç ay önce yapılan “sert açıklamaların” hiçbir karşılık bulmadığını, kale alınmadığını ibretle müşahede ettik.

Vaziyet bu iken Müslüman ülkelerin yöneticileri yine aynı şeyi tekrarlamakta ve hiçbir karşılığı olmayan “sert açıklamalar” ve kınamalar yapmaya devam etmektedirler. Kınamalar ve basın açıklamaları, aciz insanların işidir. Müslüman gençlik olarak, artık cılız tepkilerden ziyade yaptırım gücü olan kararların alınmasını bekliyoruz. Aksi takdirde bu kayıtsızlıkla, hedef tahtasında olan ülkemizin ve diğer İslam ülkelerinin de benzer felaketlerle karşı karşıya kalacağını da biliyoruz.

Bir kez daha ilan ediyoruz ki; Kudüs, Müslümanların ve Filistin’in ezeli ve ebedi başkentidir. İsrail’in başkenti cehennemim yedi kat dibidir!