İstanbul’da Suya ve Ulaşıma İndirim! Aksaray’da Neden Olmasın?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, su fiyatlarında konutlarda yüzde 46’ya varan, iş yerlerinde yüzde 10 indirim sağlayan kararı kabul etti. Bu kararla birlikte vatandaşın konutlarda kullandığı suya yüzde 46 oranında indirim gelirken, “Türkiye’nin en büyük metropolünde yapılan indirim, neden Aksaray’da da yapılmasın?” sorusunu akıllara getirdi.

İstanbul’da yapılan indirimler su ile de sınırlı değil. Diğer bir indirim ise öğrencilerin ulaşımını ilgilendiren abonman ücretlerinde. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, kent genelindeki öğrencilerin toplu ulaşım araçlarında kullandığı mavi kart aylık abonman ücretini 85 liradan 40 liraya düşürme kararı aldı.

Hayat pahalılığının arttığı, vatandaşın alım gücünün zayıfladığı, verginin tabana yayıldığı ve ekonomik bunalımın yaşandığı bu zamanda İBB’nin aldığı indirim kararları herkesçe takdirle karşılanırken, diğer illerde yaşayan vatandaşlar gibi Aksaraylı vatandaşlar da Aksaray Belediyesi’nden söz konusu kalemlerde indirime gitmesini bekliyor.

Kaynak: bizimaksaray.com

Anahtar Kelimeler: , ,