Kanser Hastası Minik Kız Uzanacak Yardım Eli Bekliyor

Afganistan´dan Türkiye´ye göç ederek, Aksaray ili Ağaçören ilçesi Camili köyünde hayatlarını devam ettiren aile, Kolon kanseri olan minik kızları için kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Baba Hacı Mahmut Hacızade Afganistan´dan Türkiye´ye eşi ve 7 çocuğuyla göç ederek, Ağaçören ilçesi Camili köyünde, inşaatlarda çalışarak yaşamlarını devam ettiriyordu. Köy sakinlerinin de desteğiyle geçimlerini sağlayan ailenin düzeni 5 yaşındaki çocukları Safiye´nin kolon kanseri hastalığına yakalanmasıyla bir anda alt üst oldu. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan 5 yaşındaki safiye 15 günlük tedavinin ardından 2 kez bağırsak ameliyatı geçirdi. Kolon kanseri teşhisi konulan çocuk, Kayseri Erciyes Üniversitesi Araştırma Hastanesine sevk edildi. 20 gündür çocuklarının yanından ayrılmayarak tedavisini yaptıran anne ve babanın evdeki 2-13 yaş arası 6 çocuğuna köy sakinleri sahip çıkıyor. Çocukların yemek ihtiyaçlarını karşılayan köy sakinleri bu aileye yardım yapılması konusunda çağrıda bulunuyor.

Köy sakinlerinden Ali Güler, durumu ortaya koyan bir açıklama yaptı. Güler yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Rabbim cümlenin evladına sağlık sıhhat versin. 5 yaşındaki kız çocuğumuzun ailesi Afganlı olup, camili köyünde oturmaktalar.  9 kişilik bu ailenin 5 yaşındaki kız çocukları kolon kanseri olmuş ve iki ameliyat oldu. Aksaray üniversitesi Araştırma Hastanesinde 15 gündür yatmaktaydı. Bugün Kayseri Erciyes Üniversitesi Araştırma Hastanesine sevk ettiler. Ben bilakis yanındaydım çoğumuzun hali perişan;  yiyip içemiyor ve sadece serumla besleniyor. Bizim milletimiz hayırsever kimse sanmasın ki benim başıma böyle bir durum gelemez. Çocukların babası inşaat işçisi gündelik işlere gitmekte olup, şuan çocuğunun tedavisi için çalışamıyor. Biz değerli kardeşlerimizin maddi manevi desteğine ihtiyacı vardır. Yardım etmek isteyen camili köyü muhtarı Niyazi Şahan´a ulaşabilir veya çocuğun babası adına açılan hesap numarasına yardımlarını yapabilirler.”

Tel 0537 580 70 78

Tel 0533 533 45 27

Kaynak: Aksarayhaber68

Anahtar Kelimeler: , ,