Kılıçarslan Parkı’nda Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı

Aksaray’da Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden Aksa-Der tarafından, ‘’Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed’’ konulu Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinlik öncesinde hazırlık çalışmaları yapan Aksa-Der, Aksaraylı vatandaşlara Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından hazırlanan ve Hz. Muhammed’in hayatını anlatan “Hira’dan Yükselen Nur” adlı kitap dağıttı. Halkın dağıtılan kitaplara yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi.

Kılıçarslan Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliğin sunuculuğunu Hamdullah Er ve Ayetullah Takak yaptı. Program, Muhammed Demir Hocanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ardından açılış konuşmasını yapmak üzere Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Aksa-Der) yönetim kurulu başkanı Mustafa BİLGİÇ kürsüye çıktı.

Konuşmasına İslami hareket için mücadele etmiş tüm İslam önderlerini, Mavi Marmara şehitlerini, 6-8 Ekim şehitlerini ve 15 Temmuz şehitlerini selamlayarak başlayan BİLGİÇ, konuşmasını şöyle sürdürdü;

‘’Bu etkinliği düzenlemekteki amacımız Hz. Peygamberi anmak, anlamak ve yaşamaktır. Özellikle 3 gün gibi kısa bir sürede gecesini gündüzüne katarak, bu etkinliğin düzenlemesinde çaba gösteren tüm gönüllü kardeşlerime teşekkür ediyorum. İlk olarak 2014 yılında Hükümet meydanında düzenlemiş olduğumuz Kutlu Doğum etkinliğinde Tevhid, Adalet, Özgürlük, Maslahat ve Meşveretten yana olduğumuzu belirtmiştik. Her kim bunlardan yana ise hiç kuşkusu olmasın Aksa-Der onların yanındadır. Bugün İslam âleminin en büyük sorunu vahdettir.  Biz burada küçük sebeplerle vahdeti gerçekleştiremezken, Mescid-i Aksa işgal atındadır. Suriye’ de Afganistan’ da akan kanın vebali burada Vahdeti gerçekleştiremeyen Müslümanların üzerinedir. İnşallah bu etkinlik vahdete atılmış bir adım olur ve Hz. Muhammed’in bize göstermiş olduğu istikamette devam eder, hedefi elde ederiz.’’ dedi ve etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Grup Şüheda üyelerinden Yunus Şani‘nin okuduğu mevlid-i şerif sonrası, sahne alan Grup Şüheda ve Peygamber Sevdaları Çocuk İlahi Grubu katılımcılara ilahileriyle coşkulu anlar yaşattı.

Grup Şüheda’nın seslendirdiği coşkulu ilahilerin ardından devam eden etkinlikte ‘’Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed‘’ temalı konuşmasını gerçekleştirmek üzere söz alan Yusuf Tutak Hoca, Muhammedi sevdanın bedel istediğini belirterek, ‘’Eğer Hak ve Adalet isteniyorsa Hz. Muhammed’in davasını hayatlarımıza taşımamız gerekiyor. Peygamberimizin davasını ve ahlakını hayatımıza taşırsak tüm sorunlarımız çözülecektir. Eğer siz, Hz. Peygamberin davasını hayatlarınıza taşısaydınız, küçücük bedenler zehirli gazlarla zehirlenebilir miydi? Bundan dolayı buradan diyoruz ki Kopenhag, Washington, Brüksel kriterlerini bırakın. Hira’nın kriterlerine gelin. Hz. Muhammed’in kriterlerine uyun ki can bulasınız.’’ dedi. Tutak Hoca Hak ve Adaletin tesisine yönelik Hz. Muhammed’ in hayatından örnekler vererek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından “Merhaba Yar” adlı şiiri yorumlamak üzere sahne alan Peygamber Sevdalıları Çocuk İlahi Grubundan Nur Sena Betül Polat, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Program, Hafız Yusuf Çekiç’in yaptığı dua ile sona erdi.

Etkinliğin ardından sahneye çıkan kız ve erkek çocuklarının, coşkulu ilahiler eşliğinde ellerindeki tevhid bayraklarını sallamalarıyla ortaya renkli görüntüler çıktı.

Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.