Ortaköy Belediyesi vatandaşın vergisini sanatçılara akıtacak!

Aksaray’da anılmaya değer ne kadar olay ve şahsiyet varsa, anma programı için akla gelen ilk faaliyetin konser olması yöneticilerin sığlığı olarak değerlendiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz şehitlerini anma gününde Aksaray Belediyesi’nin anma programı için Ali Kınık konseri düzenlemesi, büyük bir fecaat olarak kayıtlardaki yerini almıştı. Şimdilerde ise Ortaköy Belediyesi, Yunus Emre’yi anmak için Mustafa Ceceli konseri düzenleyecek.

Türkiye’nin manevi şahsiyetlerinden biri olan Yunus Emre’nin, özel hayatında yaşadığı rezaletlerle gündem olan bir sanatçı(!) ile anılacak olması, Yunus Emre’ye yapılacak en büyük saygısızlık olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan Türkiye, ciddi bir ekonomik kriz yaşarken belediyelerin vatandaşın vergisini konser adı altında eğlence programlarına harcaması, tepkilere neden oluyor.

Aksaray çiftçisi, esnafı ve vatandaşı ekonomik olarak zor günler geçirirken, Ortaköy Belediyesi’nin söz konusu kesimlerden aldığı vergilerle konser programı düzenlemesi, israfın en büyük örneği olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: Bizimaksaray.com