ŞUBAT AYI SEVGİLİLER GÜNÜ

Şubatın on dördü sevgililer günü olarak lanse edilmeye çalışılıyor, doğrudur. Kişi sevdiği ile beraberdir. Kişinin kıymeti peşinde koştuğu her ne ise onun kadardır. Her gün yeniden savrulmak, güdülmek ve bir nesne haline gelmek için yapılacak tek şey, “yaratılış amacını unutmak” tır.

Şubat ayı geldiğinde biz Müslümanların çok derinden hatırladıkları ve yâd ettikleri yegâne gün şehadet günleri ve geceleridir. Şubat ayı şehadet ayıdır, şehitlerimizi hatırlamanın onların davasını idrak etmenin günüdür.

Sorumluluk bilinciyle yaşayan ve toplumun içinde bulunduğu durumdan rahatsız olan Müslüman gencin sorduğu “Ne yapmalı?” sorusunun cevabı; şehadet gecesi düzenlemektir. Şehadet bize ne getirdi? Şehadet bir kayıp değil, aksine çok büyük bir kazanç ise bu kazanç nedir? Şehadet kavramını unutmuş toplumlarız. Bu kavramın içini öylesine boşalttık ki neredeyse İslam’la hiç alakası olmayan, tamamen dünyevi, millî kaygılarla yitip giden fertlerin ölümüne bile şehadet denilen bir zamanda yaşamaktayız.

Şubat ayı denilince aklımıza gelen bir diğer konu ise 28 Şubat.  Kara şubat, karanlığın üzerimize yağmur gibi yağdığı zamandır 28 Şubat. İslami kazanımlara derin darbelerin vurulduğu tarih. 28 Şubatın ne kadar etkili olduğunu görebilmek için araştırma yapmaya gerek yok, bu gün yaşadığımız gevşemenin, çürümenin, sıradanlaşmanın nedenidir 28 Şubat. Sebep 28 Şubattır, sonuç, yaşadığımız günler ve tartıştığımız boş mevzulardır.

Şubat denilince bizim aklımıza Merhum Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Hoca gelir. Onun açtığı çığır, yaptığı hizmetler, yılmayan yıkılmayan azmi, dik duruşu ve dirayeti gelir. Onun vefatı tüm İslam âlemini hüzne boğmuştu çünkü gerçekten son ve zor zamanların adamıydı. Lider, hoca, mücahit ve büyük devlet adamıydı. Bir ülkenin yüz tane üniversitesi olacağına bir tane Erbakan Hocası olsun yeter. Yaşanmış bir hakikattir ki, her anlamda yüz tane üniversitenin yapamadığını Erbakan Hoca kurduğu teşkilatlarıyla fazlasıyla yapmıştır. Şubat ayı gelince büyük dehayı yeniden hatırlar, ona yapılan haksızlıkları hatırlar yeniden hüzünleniriz.

İmdi yapılacak iş çoktur. Şubat ayında yapılacak iş daha da çoktur. Bu ay İslami hareket erleri için büyük bir nimet ve rahmettir. Bunu her tarafa duyurmalı, şehadet konulu fotoğraf sergileri, konferanslar, paneller, oturumlar, geceler düzenlemeli. Şimdi geçici heveslerden, dünyevi meşgalelerden uzaklaşıp gerçek hedefi tespit etmeli ve onu elde etmek için var gücümüzle çalışma zamanıdır.

Sevgi fedakarlığın simgesidir.

Kişinin sevgisi iddia ettiği değer uğrunda yaptığı fedakarlıkla ölçülür.

ajans68.com