Tarihi Tiyatro Salonu Ranta Kurban Edildi!

Aksaray Belediyesi, restorasyon çalışması adı altında şehrin merkezde bulunan tek kültür sanat merkezi olan tarihi tiyatro salonunu ranta kurban etti.

Önceki dönem Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı döneminde daha modern bir görünüme kavuşacağı vaadiyle restorasyonuna başlanan tarihi tiyatro salonunun restorasyon işlemi, mevcut Belediye Başkanı Evren Dinçer döneminde tamamlandı.

Daha modern, daha kullanışlı bir kültür sanat merkezi olması beklenen tarihi salon, ranta kurban edilerek kafeteryaya dönüştürüldü. “Kafeler Caddesi” olarak adlandırılan bölgede sayısız kafe ve restoran olmasına rağmen, bir ihtiyaçmış gibi tarihi tiyatro salonunun da kafeteryaya dönüştürülmesi, şehri yönetenlerin ufkunu ortaya koyuyor.

İnsanların bedenlerini, midelerini doyurmaya yönelik birçok kafe ve restoran açılırken, ruhları ve zihinleri doyuracak, ufuk açacak, bilinç kazandıracak tarihi tiyatro salonu gibi kültür sanat merkezlerinin kafeteryaya çevrilmesi, büyük bir fecaat olarak değerlendiriliyor.

Tarihi tiyatro salonu, tiyatro salonu olduğu dönemde, birçok STK tarafından şehrin merkezinde bulunan tek salon olması nedeniyle etkinliklerin, konferansların merkezi olarak kullanılıyordu.

Kaynak: Bizimaksaray.com

Anahtar Kelimeler: , ,