Taşpınar Belediyesi’nden Örnek Uygulama

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Taşpınar Belediye Başkanı seçilen Ak Partili Metin Dağ, seçim sürecinde ulaşımda indirime gidilmesi ve öğrenciler için ulaşımın ücretsiz hale gelmesi noktasında verdiği sözü tuttu.

Taşpınar Belediyesi’nin aldığı kararla birlikte Taşpınar’da ulaşım sivil halk için 2 TL, öğrenciler için ücretsiz olacak. Taşpınar Belediyesi Başkanı Metin Dağ, yaptığı açıklamada Belediyenin asli görevinin para kazanmak olmadığını belirterek, “hemşerilerimizin günlük hayatlarını kolaylaştırmak için gelir seviyelerini göz önünde bulundurarak tüm hemşerilerimin menfaatleri doğrultusunda Sosyal Belediyecilik anlayışı gereği Belediye Meclis’imizin aldığı karar doğrultusunda Taşpınar-Aksaray arası otobüs fiyatları Yetişkin vatandaşlarımız için 2 TL, Öğrenci kardeşlerimiz için ücretsiz olarak belirlenmiştir.” ifadelerini kullandı.

Aksaray’da özellikle üniversite öğrencileri ulaşımda büyük sıkıntılar çektiklerini, otobüslerde balık istifi muamelesi gördüklerini belirtirken, Taşpınar Belediyesi’nin almış olduğu bu örnek kararın Aksaray Belediyesi için bir örneklik teşkil edip etmeyeceği, merak konusu oldu.

Anahtar Kelimeler: , ,