“Yetimler Peygamberimizin Bize Emanetidir”

Her yıl dünyanın dört bir tarafında Ramazan ayının on beşinci günü İslam coğrafyalarında “Dünya Yetim Çocuklar Günü” olarak kabul ediliyor. Bu kapsamda Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği, Aksaray merkezde ve ilçelerinde Dünya Yetim Çocuklar Günü’nde yetimlere yönelik anlamlı programlar düzenledi.

Aksaray merkezde ve ilçelerde yetim ailelerine yönelik iftar programı düzenleyen İHH, etkinliklerine gün boyu devam etti. Yetim çocukları giydirip, lunaparka götüren İHH, yetimlere yalnız olmadıkları mesajını verdi.

“Aksaray İHH Beş Yıldır Türkiye’de Birinci Sırada”

İHH Genel Merkezi tarafından Aksaray’ın beş yıldır ‘En Başarılı Yetim Çalışması Yürüten Şehir’ olarak seçildiğini aktaran Aksaray İHH Başkanı Önder Özkan, “Bugün çok özel bir gün. Peygamber Efendimiz (SAV) ´in yetimleri koruyup kollayanlarla cennette yan yana olacakları müjdesine mazhar olmak için sadece Aksaray İHH Yetim Biriminde görevli yaklaşık 80 aktif gönüllümüzle, bu özel ve güzel insanları kendi çocuklarımız gibi geleceğe hazırlama çabası içindeyiz. Aksaray İHH genel merkez tarafından beş yıldır ‘En Başarılı Yetim Çalışması Yürüten Şehir’ olarak seçiliyor. Bu da arkadaşlarımızın haklı başarısıdır.” dedi.

Özkan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Bu Ramazan ayında da çocuklarımızın bayramlıkları tedarik edildi, Ramazan kumanyaları evlerine teslim edildi. İftar günü anneleri ile birlikte Lunaparkta doyasıya eğlendiler. Aksaray Merkez ile birlikte Ortaköy, Eskil ve Gülağaç ilçelerinde iftar programları gerçekleştirildi. Bu özel günde yetimlerle devlet büyüklerini bir araya getirmemizin sebebi, çocukların kendilerine verilen kıymeti hissedip, mutlu olmalarını sağlamaktı. Bu vesileyle Belediye başkanlarımızdan özel talebi olanlar da görüşme imkanı bulmuş oldular. Başkanlarımıza ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz.”

“Yetimler Peygamberimizin Bize Emanetidir”

Yetim ailelerine yönelik düzenlenen iftar programında konuşan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Bugün dünyanın en özel çocukları ile aynı sofrayı paylaşıyoruz. Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed de yetimliği yaşamıştır. Bu yüzden Peygamberimizin bir emaneti olarak sizleri görüyor, başımızın tacısınız diyorum. Biz de bu özel günde sizlerle olmaktan dolayı çok mutluyuz. Sadece yılın bir gününde değil her zaman yanınızdayız. Rabbim sizin yüzünüzden tebessümü eksik etmesin.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: , ,