Yurtdışında Yaşayan Aksaraylı Hayırseverlerin Yardımları Yerine Ulaştı

Yurt dışında yaşayan Aksaraylı vatandaşların muhtaç ailelere ulaştırılması amacıyla gönderdikleri yardımlar, muhtaç ailelere ulaştı.

Avusturya’nın Salzburg kentinde yaşayan Aksaraylı gurbetçilerin muhtaç aileler yararına gönderdikleri yardımlar, Aksaray’da AKSA-DER ve Avrupa Yetim Eli Uluslararası İnsani Yardım Derneği Aksaray Temsilciliği organizasyonuyla muhtaç ailelere ulaştırıldı.

Gönderilen yardımların gerçekten muhtaç olan ailelere ulaştırılması noktasında çok titiz davrandıklarını söyleyen Avrupa Yetim Eli Aksaray Temsilcisi Emrah Altıntaş, “Mahalle muhtarlarımızla birlikte yerinde yaptığımız incelemelerle muhtaç ailelerimizi tespit ettik. Özellikle bu konuda hassas davrandık. Gönderilen yardımların asıl yerine ulaşması bizim için çok kıymetli. Aileleri gidip yerinde tespit ettikten sonra gereken yardımları ulaştırdık.” dedi.

Gönderilen yardımların bir kısmını gıda paketi olarak geri kalan kısmını da alışveriş çeki olarak ulaştırdıklarını aktaran Altıntaş, “40 adet gıda paketi ve 30 adet alışveriş çeki Aksaray’da yaşayan muhtaç ailelerimize ulaştırıldı. Bizler bu yardımların yerine ulaşması noktasında birer aracıyız. Bu noktada özellikle Avusturya’nın Salzburg kentinde yaşayan Aksaraylı hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz. Allah yaptıkları yardımları kendi rızası için kabul etsin inşallah.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: , ,