1 Yılda 4 kitap Yazan ASÜ’lü Akademisyen

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Solak önemli bir başarıya imza atarak 2014 yılında 4 kitap yayınladı. Solak, 1 yılda yayınladığı 4 kitabını, 2 yıl gibi kısa bir süre içinde hazırladı.

 

Aksaray Üniversitesinde Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı olarak görev yapan Doç. Dr. Ömer Solak, hazırladığı kitapların edebiyat alanında önemli bir boşluğu doldurduğunu söyledi. “Edebiyat Biliminde Kuram ve Yöntem” isimli kitabından söz eden ve bu kitabın Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe ve Edebiyat Öğretmenliği Bölümlerinin lisans ve yüksek lisans derslerinde okutulacağını belirten Ömer Solak, diğer kitaplarını şöyle anlattı: “Kuramdan Uygulamaya Edebiyat Çalışmaları” ismini taşıyan kitabım, bir edebiyat araştırmasının nasıl yapılabileceğine dikkat çekmektedir. “Edebiyat Biliminin Disiplinlerarası İmkânları” adlı çalışmam ise günümüzde sıkça gündeme getirilen bilimlerdeki disiplinlerarasılık eksikliğine dikkat çekmektedir. Son kitabım “Cumhuriyet Dönemi Romanında Merkez-Taşra Çatışması” adını taşımakta ve Türkiye’nin son 150 yılına damga vuran batılılaşma sürecine; bununla birlikte yaşanan merkez ve taşra arasındaki gerginliğe ışık tutmaktadır” dedi.

 

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Ömer Solak’ı gayretli çalışmalarından ve ürettiği yayınlarından dolayı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

(Ömer Yıldırım/Aksarayhaber.net.tr)