12 Hafız Ulu Camii’ de İcazetlerini Aldı

İl Müftülüğü tarafından” Geylani Hizmet Vakfı Erkek Kuran Kursu’nu” tamamlayan 12 hafız öğrenci için düzenlenen’ İcazet Programı’ manevi yüksek bir ortamda gerçekleştirildi.

Aksaray’ın tarihi bakımından büyük öneme sahip olan Ulu Camii’sin de yapılan icazet programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitim Daire Başkanı Bünyamin Albayrak, tören yaptığı konuşmada, 1976 yılından itibaren kayıtları tutulan hafızların toplam sayılarının 120 bin 63’e ulaştığını söyledi.

Din Eğitim ve hafızların önemine dikkati çekerek, Diyanet İşleri Başkanlığıının bu yönde etkin çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Albayrak, ülke genlinde bin 300 yatılı olmak üzere toplam 15 bin Kur’an kursunda eğitim verildiğini belirtti. Konuşmalarının ardından hatimlerini tamamlayan öğrencilere icazet belgeleri Aksaray Valisi Şeref Ataklı tarafından verildi. Vali Ataklı, hafızları tekbir ederek altınla ödüllendirdi.

İcazet törenine Belediye Başkanı Halik Şahin Yazgı, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Müftüsü Cemalettin Bal, Geylani Hizmet Vakfı Mütevelli hayreti başkanı Hüseyin Avni Çekiç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2

3

4

5