14. Günebakan Sertifikası Kuzucular Park Otel’e Verildi

Aksaray Belediyesi’nin Gıda Sektörü İşletmelerinde Tam Hijyen Sağlamak AmacıylaBaşlattığı Günebakan Projesi Her Geçen Gün Büyümeye Devam Ediyor.

Aksaray Belediyesi’nin gıda sektörü işletmelerinde tam hijyen sağlamak amacıyla başlattığı Günebakan projesi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Sertifika almak için müracaat eden işletmeler arasında bulunan Mahmut Kuzucu’ya ait Kuzucular Park Otel, yapılan değerlendirme sonrasında 94 puan alarak Günebakan Sertifikası almaya hak kazandı.

Daha önce 13 işletmenin almayı hak kazandığı Günebakan Sertifikasında bu sayı Kuzucular Park Otel ile 14’e yükseldi. Kuzucular Park Otel’de düzenlenen sertifika törenine, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, işletme Mahmut Kuzucu ile çok sayıda basın mensubu katıldı.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, sertifika töreninde yaptığı konuşmada  “Günebakan sertifika törenlerimiz devam ediyor. Bugünde Günebakan projemiz için Kuzucular park oteldeyiz. Bizim asıl amacımız bu tür işletmelerimizi hem teşvik etmek hem de vatandaşımızın Günebakan amblemini gördüğü her yerde içi rahat ve güvenilir bir şekilde yüksek kalitede hizmet aldığını göstermektir.” Dedi.

Başkan Yazgı “Günebakan projesi ile bugüne kadar 13 tane işletmemize Günebakan projesini verdik. Bugünde 14. cü Günebakan projemizi Kuzucular park otele veriyoruz.  37 tane kriterlerimiz var, bunu 100 puan üzerinden değerlendiriyoruz. Ve 80 puan ve üzerinde alan işletmelerimize Günebakan sertifikalarımızı veriyoruz. Kuzucular Park Otel’de 94 puan gibi yüksek bir puan alarak kriterlerin büyük çoğunluğunu hassasiyetle yerine getirmiş ve Günebakan sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Hayırlı olsun diyor çalışmalarında başarılar diliyorum.” Dedi.Otel Sahibi Mahmut Kuzucu ise böyle bir projeyi başlattığından dolayı Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür ederek bu  proje ile işletmelere kalite geldiğini belirtti.

Yapılan konuşmanın ardından Başkan Yazgı, Otel sahibi Mahmut Kuzucu’ya Günebakan sertifikasını takdim etti.

 

2