2015-2016 Eğitim Öğretim Sisteminin Başlaması En Çok Onları Sevindirdi

Yaz tatili nedeniyle üç ay boyunca iş yapamaz hale gelen kırtasiyeler çocukların okul malzemeleri almak isteyen velilerin akınına uğradı.

Yaz tatili nedeniyle üç ay boyunca iş yapamaz hale gelen kırtasiyeler çocukların okul malzemeleri almak isteyen velilerin akınına uğradı. 2015-2016 Eğitim Öğretim sisteminin açılmasıyla beraber Aksaray kırtasiye esnafının yüzün güldürdü. Okulların tatil olduğu dönemde kırtasiye malzemesinin fazla tüketilmemesi bu durumun işlerin düşmesine neden oldu. Okulların açılmasıyla birlikte kırtasiyelerde bir canlılık görüldü.

Okul sezonunun başlamasıyla birlikte kırtasiye malzemelerine olan talebin artması kırtasiye esnafını sevindirirken öğrenci velilerinin ceplerini yaktı. Bu konuyla ilgili görüşlerini ifade eden E.A, “okulların açılması ile birlikte öğrencilerimize okulların belirlediği kırtasiye malzemelerini almak için kırtasiye esnafını dolaşıyoruz. Öğrencilerin kırtasiyelik ihtiyaçlarının fazla olması ceplerimizi yaksa da sonuçta eğitim önemli bazı fedakârlıkların yapılması lazım, burada önemli olan alınan kırtasiye malzemelerinin kalitesinin ne kadar iyi olduğudur. ”Dedi.

Kırtasiye sahipleri öğrenci velilerinde uyarılarda bulunarak şunları söyledi;” halkımız kırtasiye malzemesi alırken sırf ucuz diye sahte kırtasiye mallarına rağbet etmesinler. Kırtasiye malzemeleri alırken çocuklarının sağlığına dikkat ederek TSE markalı ürünler almalarını tavsiye ederim.” Dedi.

DSC_0008

DSC_0009

DSC_0010

DSC_0012