28 Şubat Basın Açıklaması ile Protesto Edildi

Aksaray’da sabah namazından sonra 28 şubat darbesini protesto etmek amacıyla sosyal medya üzerinden organize olan gençler Ulu Camii de bir araya geldi.

Sabah namazının ardından 28 Şubat darbesini protesto etmek için Ulu Camii önünde toplanan kalabalık basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklamasında “28 Şubat darbesi vasıtasıyla, bu toprakların ruh kökü olan İslam’a ve halkımıza ait ne varsa hepsine topyekûn savaş ilan etmişlerdir.

Başörtüsü başta üniversiteler olmak üzere tüm kamu kurumlarında yasaklanmış, binlerce Müslüman irtica adı altında zindanlara atılmış, insanlara sırf inançları nedeni ile işkenceler yapılmıştır.” Denildi.

Yapılan basın açıklamasın devamında ise “28 Şubat İstiklal Mahkemelerinde, 27 Mayıslarda, 12 Eylüllerde kendini gösteren faşist geleneğin fırsat bulduğunda tekrar nasıl ortaya çıktığının göstergesidir. 28 Şubat, 100 yıldır bu ülkede kendini bir şekilde var eden diktatör, baskıcı zihinlerle Müslüman halkımızın yeni bir hesaplaşma arenasıdır.” Şeklinde devam etti. Yapılan basın açıklamasında sık sık tekbirler getirildi. Basın açıklamasının sonunda ise konuyu özetleyen bir açıklama yapılarak;  “Bu gün burada 28 Şubattan kalan bütün izlerle, zulümlerle tamamen hesaplaşılsın. 28 Şubat nedeni ile başta ceza evleri olmak üzere birçok yerde devam eden mağduriyetler giderilsin taleplerimiz seslendirmek için bir araya geldik.

Yetkililere, ülkemizi yönetenlere bu sesi duyurmaları, 28 Şubat nedeni ile devam eden mağduriyetleri gidermeleri çağrısı yapıyoruz. Son olarak her biri tarihe geçen direnişleri selamlarken, gençlik olarak bu ülkede bir daha dinimizi ve halkımızı hedef alan 28 Şubatlara izin vermeyeceğimizi, bu zihniyete sahip çevrelerle, faşist ve diktatör anlayışlarla mücadelemizi sürdüreceğimizi ilan ediyoruz. Denildi.

Kalabalık, yaptığı basın açıklamasının ardından Dua ederek dağıldı.

28 Şubat Basın Açıklaması ile Protesto Edildi (3) 28 Şubat Basın Açıklaması ile Protesto Edildi (2)