Geylani Kur’an Kursundan 10 Hafız’a İcazet

1-Mezun Olan Hafızlar

 

 

Geylani Vakfında Kur’an-ı Kerim eğitimi alarak hafız olan 10 öğrenciye Ulu Cami’de düzenlenen törenle icazet verildi. Ankara, Konya, Nevşehir ve Aksaray’ın çeşitli bölgelerinden gelerek Geylani Kur’an Kursu’nda Hafızlık eğitimi alan 10 öğrenci Ulu Cami’  de birçok misafir ve vatandaşın katılımıyla düzenlenen törende diplomalarını aldılar.

Tören Aksaray İl Müftüsü Bekir Yüce’ nin yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Yüce yaptığı konuşmada, ” Hafızların Kur’an okuduğu yerler, Allah’ ın rahmeti altındadır. İşte bu hafızlarımızda bizim manevi sigortalarımızdır. Geylani Kur’an Kursu da yıllardan beri birçok hafızı yetiştiren güzide yerlerden bir tanesidir. Bu hafızlarımızın yetişmesinde emeği geçen Kurs yetkilileri ve Hocaların hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Müftüsü Bekir Yüce’ nin yaptığı konuşmanın ardından mikrofon başına gelen Geylani Kur’an Kursu küçük öğrencileri çeşitli İlahiler seslendirdi.

Kur’an tilavetlerinin de yapıldığı organizasyonda, kılınan öğle namazının ardından Hafızlar için diploma merasimi düzenlendi. Öğrencilere diplomaları takdim edilirken, ismini vermeyen iki vatandaş da Hafızlara çeyrek altın hediye ettiler. Ayrıca Hafızların yetişmesinde emeği geçen hocalara da hediye verildi. Tören Kurs yetkilileri, Hafızlar ve misafirlerin hatıra fotoğrafı çekinmeleriyle son buldu.