Ev Hemodiyalizi Eski Günlerine Kavuşturdu

Aksaray’ da iki yıl önce hayata geçen ve birçok insana umut olan ”evinde diyaliz hizmeti” Aksaray’da da Mevlüt Yedier adlı vatandaşı eski günlerine kavuşturdu.

Aksaray’ da yaklaşık 9 yıl önce diyaliz hastalığına yakalanan Mevlüt Yedier, ”evinde diyaliz hizmeti” sayesinde tekrar eski sağlıklı günlerine dönmeye başladı.

Gülağaç’ a bağlı Bekarlar köyünde ikamet eden Mevlüt Yedier, yaklaşık 9 yıl önce yakalandığı hemodiyaliz hastalığıyla sıkıntılı günler yaşamaya başladı. Hastalıkla birlikte, haftanın 3 günü köyünden 50 km uzaklıktaki diyaliz merkezine gitmek zorunda kalan Yedier’ in 7 yıl boyunca bu sıkıntısı sürdü.

Yaklaşık 2 yıl önce Aksaray Fresenius Medical Care Diyaliz Merkezi’nin ”evinde diyaliz hizmeti” ile tanışan Yedier, tedavisini evinde yapıyor. Tekrar eski günlerine kavuşan ve 7 yıl sonra iş hayatına atılan Mevlüt Yedier, eski günlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Yedier, yıllarca çektiği sıkıntının ardından böyle bir imkanla eski günlerine kavuşmanın mutluluk verici olduğunu ifade etti.