Abdulkadir Turan ASÜ’de Konferans Verecek

Aksaray Üniversitesi Aksa Gençlik Topluluğu Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda “Batının Zihinsel Sömürüsü ve İslami Gençlik” konulu konferans düzenleyecek.
Konferansa Araştırmacı Yazar ve Strateji Düşünce Analiz Merkezi Başkanı Abdulkadir Turan konuşmacı olarak katılacak. Emperyalist batının Müslüman coğrafya üzerinde ki kirli emellerini gerçekleştirmek amacıyla özellikle gençler üzerinde etkili olan zihinsel işgallerini anlatacak. Emperyalist batının iletişim, medya ve sosyal ortamları, Müslüman gençliğini ifsat projesine nasıl çevirdiğini, bunun karşısında batının maddi manevi saldırılarına maruz kalan İslami Gençliğin konumu ve durumu hakkında analizler yapacak.
Aksa Gençlik Topluluğu başkanı Hamdullah ER’ programla ilgili yaptığı açıklamada “Aksaray Üniversitesinde var olan Müslüman gençler olarak gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikleri, işgal edilmiş ortamlarımıza ve zamanlarımıza el koyma ve kurtarma eylemi olarak görüyoruz. Yaşadığımız zamanda Müslüman gençlerin üzerinde ki sorumluluğunun ne derece arttığının farkındayız, zihinsel olarak kuşatılmışlığımızın farkındayız, bunun için sorumlu olduğumuzu düşünüyor ve bunun gereği olarak bu konferansı düzenliyoruz. Son derece anlamlı ve önemli olan bu konferansa tüm öğrenci arkadaşlarımızı, Hocalarımızı ve duyarlı halkımızı davet ediyoruz” dedi.
Batının Zihinsel Sömürüsü ve İslami Gençlik” konulu konferans, Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans salonunda (22.12.2015) Salı günü saat 14: 00 da başlayacak. Programda bayanlara yer ayrılacak ve halktan katılmak isteyenlerde programa iştirak edebilecekler.