“Aile Bütünlüğünü Bozmaya Yönelik Her Türlü Faaliyeti Lanetliyoruz”

Diyanet İşleri Başkanının, Kur’an’ı- Kerim’de eşcinselliğin ve zinanın yasak kılındığını belirtmesi üzerine bazı kesimlerce Prof. Dr. Ali Erbaş’a yönelik yapılan saldırılara, bir tepki de Aksaray Enderun Eğitim Vakfı’ndan geldi.

Aksaray Enderun Eğitim Vakfı, yaptığı açıklamada Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a destek vererek, “Ülkemizde Malazgirt Zaferinden beri İslam ile kavgalı belli bir kesimin dinimizin ve kültürümüzün büyük önem verdiği aile bütünlüğünü bozmaya yönelik her türlü faaliyetlerini lanetliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

Yüce Rabbimiz Araf Suresinde şöyle buyuruyor:

“80) Lut’u da Peygamber olarak gönderdik. Hani o kavmine şöyle demişti. ‘Sizden önce âlemlerden hiçbir kimsenin yapmadığı çirkin işi mi yapıyorsunuz?

“81) Hakikaten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Hayır, siz haddi aşan bir toplumsunuz.’

82) Kavminin cevabı ise sadece, ‘Çıkarın bunları memleketinizden! Güya onlar kendilerini temiz tutan insanlar!’ demek oldu.”

Ayetlerden ilhamla Diyanet işleri Başkanımız Ali ERBAŞ, 24.04.2020 tarihinde Hacı Bayram Cami’nde irad ettiği hutbede: “Ey insanlar! İslam zinayı en büyük günahlardan kabul ediyor. Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti: hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesi. Yılda yüz binlerce insan gayrı meşru ve nikâhsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HİV virüsüne maruz kalıyor.” sözleriyle Müslümanları uyarmıştı.

Diyanet İşleri Başkanımıza karşı yapılan suç duyuruna baktığımızda binlerce yıl önce Hz. Lut Aleyhisselam’a kavminin söylediği sözler tekrar ediliyor. Ali ERBAŞ’ın uyarıları dikkate alınmıyor da yapılan gayrı meşru işler doğru olarak göstermeye çalışılıyor. Ve bununla ilgili de hukuki mücadelenin içerisine girilerek “kendilerini temiz tutuyorlar.”

Ülkemizde Malazgirt Zaferinden beri İslam ile kavgalı belli bir kesimin dinimizin ve kültürümüzün büyük önem verdiği aile bütünlüğünü bozmaya yönelik her türlü faaliyetlerini lanetliyoruz.

ENDERUN EĞİTİM VAKFI olarak Ankara Barosu’nun ve Ankara Barosu gibi düşünenlerin tutumunu reddettiğimizi ve Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali ERBAŞ’ın yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna ifade ederiz.

Anahtar Kelimeler: , ,