Aksa-Der’ de Yılbaşı Konuşuldu

Aksaray İlim Kültür Derneği (AKSA-DER) de bu hafta gençliği tehdit eden “ Yılbaşı ve Noel” konusu Konuşuldu.

AKSA-DER’ in düzenlemiş olduğu haftalık sohbetlerde bu akşam Nezir Tunç Hoca Ümmetin Gençleri önündeki büyük tehdit ve tehlike olarak duran ve her geçen zaman içinde daha büyük kitleleri savuran yılbaşı ve Noel baba efsanesi konuşuldu.

Nezir Tunç Hoca, “Ümmetin gençliğini yozlaştırmak ve özbenliğinden uzaklaştırmak için her yolu deneyen ve tüm argümanları kullanmaktan çekinmeyen emperyalistler, Noel baba-Şirin baba gibi ensrumantenleri kullanarak işe çocuklardan başlayarak kin ve kanla bu günlere kadar gelen karanlık geçmişlerini şirin gösterme gayretine girmişlerdir.

Emperyalistler kendi kapitalist düzenlerini beslemek için yılbaşı bahanesiyle Hz. İsa’yı da kullanmaktan çekinmemişler ve bir peygamberin doğum günü saydıkları geceyi alkol-fuhuş-uyuşturucu ve kumarla tam olarak şeytani emellerine alet etmiş oluyorlar.

İslam dünyasında Yılbaşı kutlamalarının en çok rağbet gördüğü ülke ne yazık ki Türkiye’dir! Bunun temelinde yatan gerçek ise tamamen batıdan alınan hukuk ve içtimai hayatın sonucudur. Hafta sonu tatilleri, Takvim, kılık kıyafet devrimleriyle yüzünü ve özünü tamamen batıya yönelten Türkiye’nin bu gün geldiği nokta, gençliğin durumu ve sokaklarda maruz kaldığımız manzara gerçekten içler acısı ve tehlikeli bir sonu işaret etmektedir” dedi.

 Müslümanlar için “bu gece ne yapmalıyız?” sorusuna ise; “Her birimiz ciddi bir şekilde geçtiğimiz bir yılın muhasebesini yapmalı, eksik ve hatalarımızı tespit ederek bu günlerimiz ve yarınlarımız için planlar yapmalı, projeler üretmeliyiz” dedi.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: , , , ,