Aksa-Der Dünya Kudüs Günü Etkinliği Düzenledi

Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Aksa-Der) Cuma akşamı Teravih namazı çıkışında Ulu Cami önünde ‘’Dünya Kudüs Günü’’ etkinliği düzenledi.

Basın açıklamasından öncesinde kısa bir değerlendirme yapan Aksa-Der Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bilgiç, “Dünya Müslümanları 1979’dan bu yana her ramazan ayının son cumasını Dünya Kudüs Günü olarak anmakta ve Kudüs’ün işgal altında olmasına itiraz ve isyan etmektedirler. Tarih bize şunu çok net göstermiştir ki, eski çağlardan beri Kudüs’ü elinde tutan tarihi elinde tutmuştur, ekonomiyi, siyaseti ve topluma yön vermeyi elinde tutmuştur. Tarih sahnesinden Kudüs’ü çıkaramayacağımız gibi onu gündemlerimizin ilk sırasına koymayı da kimliğimizin gereği olarak biliriz. Kudüs sevdasından mahrum olanlar İslami hareketi hiç anlayamamışlardır ve bu daire içinde değillerdir.” dedi.

Aksa-Der  adına basın açıklamasını Emrah Altıntaş okudu. Özellikle Son dönemde gerçekleşen İsrail-Türkiye anlaşmasına vurgu yapan Altıntaş, “İlk kıblemiz Mescidi Aksa ve etrafı mukaddes kılınan Kudüs esaret altındayken, uğrunda binlerce şehit veren ve hala vermekte olan mücahit kardeşlerimiz katledilirken ve hala Mavi Marmara şehitlerinin acısı tazeyken terör şebekesi İsrail ile anlaşmak büyük bir gaflettir” dedi.
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Aksaray’ın aziz ve kıymetli halkı!

Her yıl ramazan ayının son Cuma gününde İslam ülkelerinde Dünya Kudüs Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bizler de bu ülkede, bu şehirde yaşayan Müslümanlar olarak bugün Dünya Kudüs Günü vesilesiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Dünya Kudüs Günü, Dünya Müslümanlarını uyandırmak ve her daim teyakkuz halinde olmak, Müslümanların, Filistin halkının mazlumiyetini duyurmak ve işgalci Siyonist rejimin işgali altındaki Filistin topraklarının özgürlüğüne kavuşması amacıyla ilan edilmiş bir gündür.

Bugün, dünya zalimlerinin anası konumunda olan büyük şeytan Amerika’ya ve onun topraklarımızdaki kan emici vampiri olan Siyonistlere karşı başkaldırı ve direnişi sembolize eden bir gündür. Bugün, dünya mustazaflarının zorba müstekbirlere karşı İslami duruşunu gösterdiği gündür.

Kudüs davası ümmetin davasıdır.

Kudüs, tarih boyunca Müslümanlar için vahdet, güç ve kuvvetin sembolü olmuştur.

Ne yazık ki bugün, iki milyara yakın nüfusu olan İslam âlemine rağmen Kudüs işgal altında, Siyonistlerin aşağılık tahakkümü altında inlemektedir. Kudüs’ü esarete mahkûm eden Terör şebekesi İsrail ve işbirlikçisi devletler, büyük şeytan Amerika ve emperyalist İngiltere hiçbir zaman Müslümanların dost ve müttefiki olamazlar.

İlk kıblemiz Mescidi Aksa ve etrafı mukaddes kılınan Kudüs esaret altındayken, uğrunda binlerce şehit veren ve hala vermekte olan mücahit kardeşlerimiz katledilirken ve hala Mavi Marmara şehitlerinin acısı tazeyken terör şebekesi İsrail ile anlaşmak büyük bir gaflettir.

Bilinmelidir ki tarih boyunca peygamberlerine ihanet etmeleriyle nam salmış ve lanetlenmiş kavim olan Yahudilerle anlaştığını zannetmek, yılanlarla dolu torbaya gözü kapalı girmek demektir. Ellerine geçirecekleri ilk fırsatta sözde Anlaşmayı bozacakları ve Müslüman kanı dökmekten geri durmayacakları gün gibi aşikârdır.

Bizler bu ülkede yaşayan Müslümanlar olarak biliyor ve inanıyoruz ki, bugün dünya müstekbirlerinin işgali altında bulunan İslam beldelerinin kurtuluşu ve dünya Müslümanlarının izzetinin, şerefinin ve onurunun tesis edilmesinin yegâne yolu ancak ve ancak Kudüs’ün özgürleştirilmesinden geçmektedir.

Bu uğurda canlarını feda etmekten, işkence çekmekten ve sürgün hayatı yaşamaktan geri durmayan islam şehidleri gibi bizler de canımızı, malımızı ve evlatlarımızı feda etmeye hazır olduğumuzu ilan ediyoruz.

Bu gün burada, Kudüs Muhafızı olan Filistinli kardeşlerimizin yalnız olmadığını, her daim kalplerimizin onlarla beraber olduğunu buradan haykırıyoruz.

AKSA-DER olarak bu güne kadar Kudüs davası için canlarını mallarını ve zamanlarını feda eden, Siyonistlerin tehdit ve zulmüne aldırmadan izzeti kuşanıp cihad eden şehitleri-şahitleri ve mücahidleri selamlıyoruz.

Tarihin kendisinden saygı ve övgüyle bahsettiği Kudüs Fatihi Selahaddini Eyyubiye selam olsun. Siyonist işgale karşı kıyam meşalesini yakan İzzettin El Kassam’a selam olsun.

Şerefli direnişi tercih eden Şehid şeyh Ahmet Yasine Selam olsun.

İslami direnişi omuzlayan tüm kudüs muhafızlarına, Mescidi Aksayı savunan fedakar ve  onurlu bacılara, kardeşlere selam olsun diyoruz, bu anlamlı etkinliğimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz, Özgür Kudüs te buluşmak dileğiyle hepinizi Allah’a emanet ediyoruz.

2