Aksa-Der Gönüllüleri Buluştu

Peygamber Sevdalıları Platformu Üyesi olan Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKSA-DER) üye ve gönüllüleri, gurbetçi misafirlerle AKSA-DER lokalinde buluştular.

Sosyal ve Kültürel faaliyetlerine yaz döneminde de ara vermeden devam eden Aksaray peygamber sevdalıları, etkinliklerini sürdürüyor. Aksaray’a tatil ve ziyaret iznine gelen misafir gurbetçiler AKSA-DER’in düzenlediği çiğ köfte gecesinde bir araya geldiler. Davete icabet eden gurbetçiler, böyle bir gecenin tertip edilmesinden oldukça memnun oldular.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de Peygamber Sevdalıları olarak İslami faaliyetleri yürüten gurbetçi misafirlerin Aksaray’da böyle bir İslami yapının bulunmasından oldukça memnun olduklarını ifade ettiler. Kısa bir süre önce kurulan AKSA-DER’in göz dolduran ve kayda değer etkinlikleri, yurtdışında ki Aksaraylıların gurur kaynağı olduğu, medyada yer alan AKSA-DER faaliyetlerinin yurtdışında ki peygamber sevdalıları tarafından heyecanla takip edildiği kaydedildi.

Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan peygamber sevdalılarının, yorulmaksızın bu faaliyetleri her gün biraz daha arttırarak devam etme zorunluluklarının tamamen İslami sorumluluk ve emanet bilinci dairesinde devam ettirileceği temennisinde bulunuldu.

AKSA-DER gurbetçi ve misafirler le buluşma gecesi, çiğ köfte ve çay ikramının ardından dernek üye ve gönüllülerinin, misafirlerle olan muhabbetiyle sona erdi.

(Yavuz Bilgiç)