AKSA-DER’ in Futbol Organizasyonları Devam Ediyor

Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (AKSA-DER) organize ettiği futbol organizasyonları devam ediyor.

Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (AKSA-DER) organize ettiği futbol organizasyonları devam ediyor. Cuma akşamları düzenlenen organizasyonun bu haftaki karşılaşmada Aksa Gençlik ve İnzar takımları oynadı.  Kıran kırana geçen maç 8-8’lik beraberlikle sonuçlandı.

AKSA-DER' in Futbol Organizasyonları Devam Ediyor (1)

Aksaray Belediyesine ait sahada oynanan maç, büyük bir heyecana sahne oldu. Beraber biten maçı yorumlayan Aksa Gençlik oyuncularından Hamdullah E. her iki takımı tebrik ettiğini ifade edip şöyle devam etti:

“Gerçektende büyük bir heyecana sahne oldu. Çok keyif alarak oynadık. Gönül ister diki kazanan biz olalım fakat berabere kaldık. Takım arkadaşlarımı ve rakip oyuncuları tebrik ediyorum güzel bir maç oldu.”

İnzar takımının oyuncularından Enes S. ise, “Sahada oynayan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Gerçekten de dostluk ve kardeşlik çerçevesinde geçen bir maç oldu.” ifadelerini kullandı.

AKSA-DER' in Futbol Organizasyonları Devam Ediyor

Futbol organizasyonlarının devam edeceğini ifade eden Aksa-Der Yetkilileri, “Bu tür sosyal etkinliklerin İslami camialara uzak olmaması gerekir. Bu tür sosyal etkinlikler, kardeşlik duygularını perçinliyor. Bizim de bu minvalde gerek futbol gerekse başka spor dallarında çalışmalarımız devam edecektir.” Şeklinde konuştu.