AKSA-DER, PEYGAMBERE HAKARET EDENLERİ PROTESTO EDECEK

Diyarbakır Yenişehir DBP’li Belediyesinin Peygamber Efendimizi hedef alan hakaret içerikli karikatürleri billboardlara asmasına yönelik tepkiler devam ediyor.

Konuyla alakalı bir değerlendirme yapan Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKSA-DER) başkanı Mustafa BİLGİÇ  “Allah’ın Rasulü Hz Muhammed (s.a.v) e yapılan bu çirkin saldırıyı lanetliyorum. Bu Marksist zihniyeti halkımıza mutlaka anlatmalıyız, bunların varlık sebebi İslam düşmanlığıdır. Müslümanların şiarlarına yönelik tüm saldırılar bunların her zamanki alçaklığıdır. Müslüman halkımız bu şer cephesine karşı uyanık olmalı ve bunların oyunlarına alet olmamalıdırlar.

Bizler Aksaray’da yaşayan Müslümanlar olarak bu aşağılık girişimi protesto amaçlı bir basın açıklaması düzenleyeceğiz. Bu bizim ümmet olma sorumluluğumuzdur. Bu Cuma (30.10.2015) günü Ulu camii önünde Cuma namazı akabinde gerçekleştireceğimiz basın açıklamasına tüm halkımızı davet ediyoruz. Aksaray’da ki Müslümanlar bu aşağılık çetelere karşı tepkilerini mutlaka dile getirmelidirler.” dedi.