Aksa-Der’den Basın Açıklaması

Kobani bahanesiyle Hdp/Pkk çeteleri tarafından günlerdir devam eden ve mütedeyyin insanların katledilmesine, yüzlerce ev, işyeri ve camilerin yakılmasına sebep olan saldırılara yönelik, Aksaray STK’larından Aksa-Der basın açıklaması düzenledi.

Yapılan saldırılara yönelik açıklamayı Aksa-Der yönetim kurulu başkanı Mustafa Bilgiç yaptı. Bilgiç yaptığı açıklamada, Işid’in Kobaniye saldırmasını bahane ederek azgın çetelerini meydanlara çağırıp Müslümanları katlettiren Pkk/Hdp yöneticilerini nefretle kınadıklarını ifade ederken, ayrıca mağdur olan mütedeyyin camianın yanında olduklarını söyledi.

 

Basın Açıklaması tam metni;

Bismillahirrahmanirrahim

“Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissetmezsiniz.”(Bakara suresi:154)

Öncelikle İşid’in Kobaniye saldırmasını bahane ederek azgın çetelerini meydanlara çağırıp Müslümanları katlettiren PKK/HDP yöneticilerini nefret kınıyoruz.

PKK/HDP’nin çağrısıyla “her yer Kobani” sloganıyla meydanları savaş alanlarına çevirdiler. Başta mütedeyyin insanlar, STK’lar ve partilere saldıran bu azgın çetelerin tavrı bizlere bunların nedenli İslam düşmanı olduklarını gösteriyor.

Bu azgın güruhun tesettürlü bacılara, sakallı insanlara saldırıp katletmeleri, camileri ateşe vermeleri ve Kur’an Kurslarını yakmalarından anlıyoruz ki bunların baş düşmanı; camiler, Kur’an kursları ve İslam’ın şiarlarından olan tesettür ve sakaldır.

Huda Par ve Peygamber sevdalılarının şahsında İslam’a ve İslami şiarlara savaş açan bu azgın çetelere karşı sorumluk sahibi her kes tavrını ortaya koymalıdır.

Cumhurbaşkanının, başbakanın ve diğer devlet yetkililerinin bu kudurmuş çetelerin zulmünü ve vahşetini açık bir şekilde ifade edip Müslümanların mazlumiyetini ve sağduyusunu kamuoyuna somut bir şekilde ilan etmeliler.

İslami STK la, Cemaatler, kanaat önderleri ve yazarçizerler doğuda ki kardeşleri ile temas halinde olmalı, aynı safta olduklarını deklare etmeli ve bunu somut ifadelerle Kamuoyuna ilan etmelidirler. Unutulmamalıdır ki, nasıl ki isarile karşı Gazze’de İslam’ın sancaktarlığını Hamas yapıyorsa Doğu ve güney doğu bölgemizde de İsrail’in sevdalısı PKK/HDP ye karşı İslam’ın sancaktarlığını da Peygamber Sevdalıları yapıyorlar.

Ve bizler, Aksaraylı kardeşleriniz olarak, buradan ilana ediyoruz ki, malımızla canımızla ve her şeyimizle sizlerin yanındayız.

Son olarak, PKK/HDP çetelerinin hunharca katlettikleri kardeşlerimizin şahadetlerini tebrik eder, bu vahşi terörist çeteleri lanetle kınarız.

Ve İslam’ın izzetini Omuzlayan Siz muvahhitlere selam gönderiyoruz.

 

AKSA-DER

AKSARAY İLİM KÜLTÜR

YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ