Aksa Gençlik Topluluğundan Rektöre Ziyaret

Aksaray Üniversitesi Aksa Gençlik Topluluğu, Danışman Hocası Muhammet Gümüşsoy ile birlikte ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’i makamında ziyaret ederek şimdiye kadar gerçekleştirdikleri ve bundan sonra gerçekleştirecekleri faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Aksa Gençlik Topluluğunun 25 Eylül 2014 tarihinde kurulduğunu, amaçlarının ve gayretlerinin kampüste İslami bilinci uyandırmak ve ayakta tutmak olduğunu belirten Er, topluluk olarak Yaklaşık iki yıla yakındır üniversitede çeşitli etkinliklerle faaliyetlerde bulunduklarını ifade etti.

Üniversitede gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında Rektör Şahin’e bilgiler veren Er, faaliyetlerini şu şekilde sıraladı:

“Topluluk olarak etkinliklerin startını kurulduğumuz günden itibaren büyük bir aşk ve heyecanla verdik. Ve bu bağlamda ilk etkinliğimiz; ‘Kerbela Olayı ve Aşura Konferansı’ oldu. İlk programın ardından 1 ay sonra aynı aşk ve heyecanla ‘İslam ve Gençlik’ adlı programımızı gerçekleştirdik. Bu etkinliğimizin hemen ardından üniversitede aktif olan 4 diğer toplulukla birlikte ‘Yılbaşında Gençlik Nerede’ konferansını gerçekleştirdik. Akabinde nisan ayını kutlu doğum ayı olarak idrak ettiğimiz için Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerini ‘Kutlu Doğum Konferansı’ ile üniversitemizde de kutladık. Biz topluluk olarak kandillere özel bir önem vererek çeşitli faaliyetlerle kutluyoruz. Bu faaliyetlerden birisi de günün anlam ve önemini belirten küçük el broşürleriyle birlikte hem üniversitenin akademisyenlerine hem de öğrencilere kandil simidi ikramında bulunuyoruz. Son olarak ‘Batının Zihinsel Sömürüsü ve İslami Gençlik’ adlı bir konferans gerçekleştirdik.”

İleriye dönük çeşitli etkinliklerinin olacağını belirten ER, ilerleyen programlarda Rektör Şahin’i de aralarında görmekten onur duyacaklarını belirterek Rektör Şahin’den destek istedi.

Hamdullah Er’in Üniversitede İslam’ın birer neferi olarak Rektör Şahin’in kendilerine ne gibi tavsiyesi olduğu sorusu üzerine Şahin, bu tür etkinlikleri desteklediklerini ve desteklerinin devam edeceğini belirterek çeşitli tavsiyelerde bulundu. Topluluğun Danışman Hocası Muhammed Gümüşsoy ise topluluk olarak birçok konferans düzenlediklerini belirterek, amaçlarının en iyi şekilde üniversite gençliğinin gelişimine katkıda bulunmak olduğunu kaydetti.

Ziyaret sonunda Aksa Gençlik Topluluğu adına başkan Hamdullah Er, Prof. Dr. Yusuf Şahin’e hat sanatıyla isminin yazılı olduğu bir tablo hediye etti.

 

Aksa Gençlik Topluluğundan Rektöre Ziyaret (1)

Aksa Gençlik Topluluğundan Rektöre Ziyaret (2)

Aksa Gençlik Topluluğundan Rektöre Ziyaret (4)