Aksa Gençlik Topluluğundan Rektör’e Ziyaret

Aksaray Üniversitesi Aksa Gençlik Topluluğu Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Acar’ı makamında ziyaret etti.

Aksaray Üniversitesi Aksa Gençlik Topluluğu’nun üyeleri ve danışman hocası Muhammet Gümüşsoy beraberliğinde Rektör Mustafa Acar’ı ziyaret etti. Topluluk adına konuşan Topluluk Başkan’ı Sezgin Gökgöz, topluluğun kuruluş amacı hakkında kısaca bilgi verdikten sonra topluluğun kuruluşundan şimdiye kadar gerçekleştirdiği faaliyet ve etkinlikleri bir rapor halinde rektöre sundu. Faaliyetleri hakkında kısaca bilgi veren Gökgöz: Aksa Gençlik Topluluğu 25 Eylül 2014 tarihinde kurulmuş olup faaliyetlerine 3 Kasın 2014 tarihinde başlamıştır.

“Kerbela Olayı ve Aşure”

İlk olarak “Kerbela Olayı ve Aşure” adlı etkinlik düzenledik.

“İslam ve Gençlik”

İlk programdan 1 ay sonra “İslam ve Gençlik” adlı programı gerçekleştirdik.

“Yılbaşında Gençlik Nerede”

Bunun hemen ardından Üniversite’nin diğer 4 aktif topluluğu ile birleşerek ortaklaşa “Yılbaşında Gençlik Nerede” isimli faaliyet gerçekleştirdik.

“Mevlit Kandili”

Son olarak ta Peygamber Efendimizin ’in dünyaya teşrifleri dolayısı ile “Mevlit Kandili” adlı etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinliklerdeki amacımız, Üniversitedeki bütün kardeşlerimizin İslami Hassasiyetlerini daha da arttırmaktır. Sizin de desteğinizle ilerde daha iyi etkinlikler düzenlemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

‘Kardeşlik Projesi’

Daha sonra topluluğun danışman hocası Muhammet Gümüşsoy ise “ Hocam bizim ilerde planladığımız yurt dışından gelen öğrenciler ile buradaki öğrencilerin daha iyi kaynaşabilmeleri, yabancı kardeşlerimize yardımcı olmak babında ‘Kardeşlik Projesi’ adlı bir proje düşünüyoruz” dedi.

“Desteklerimiz Sizinle”

Bu durumdan hoşnut olan Rektör Acar: “ Bu tür etkinliklerde üniversite olarak elimizden gelen bütün desteği vermeye hazırız.” Dedi.

Konuşmasının ardından söze şu şekilde devam eden Rektör Acar; “Üniversitemiz her geçen gün büyümekte ve bu doğrultuda etkinliklerin sayısı da artmaktadır. Öğrenci topluluklarımızın da etkinliklere katkısı büyüktür. Tüm öğrenci topluluklarının ders dışı dini, entelektüel, kültürel, edebi ve sanatsal çalışmalarını destekliyoruz” dedi.

Karşılıklı konuşmaların ardından Aksa Gençlik Topluluğu üyeleri Rektör Acar’a Türkçe Mealli Kuran-ı Kerim hediye ettiler.