Aksaray Belediyesi “Eski Hükümlü İşçi” Alacak

Aksaray Belediyesi “Eski Hükümlü” veya “TMY (Terörle Mücadelede Yaralanan)” olanlarla ilgili işçi alacağını duyurdu.

Aksaray Belediyesi “Eski Hükümlü” veya “TMY (Terörle Mücadelede Yaralanan)” olanlarla ilgili işçi alacağını duyurdu. Aksaray Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü birimlerini ilanına güre sadece kişisel durumu (Terörle Mücadelede Yaralanan)” ve “Eski Hükümlü” olanlar başvurabilir. Bu talebe başvuru yapmak isteyen adayların dikkat edeceği şartlar;

 1-Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki Hizmet Merkezimizden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

2-Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.

3-Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olan adaylar başvurabilirler. (2014 Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan (KPSS); Lisans Mezunları KPSSP3 Puanı Dikkate Alınacaktır).

4-Merkezi sınav uygulanmayacak öncelikli olarak başvuru yapacak olan adaylar durumlarına ilişkin açıklayıcı belge asılları ile birlikte Türkiye İş Kurumu İl veya Şube Müdürlüklerine müracaat edeceklerdir.

5-Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

 6-Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, öncelik durumu vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınav öncesinde talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listelerden çıkarılarak, sıradan diğer kişiler nihai listelere eklenecektir.

7- KPSS kapsamında başvuranlardan açık iş sayısının üç katı, önceliklilerden talep şartlarına uygun olanlardan da öncelik hakkını sağlayan belge tarihleri dikkate alınarak açık iş sayısının üç katı, Maden Kanunu kapsamında öncelikli başvuranların tamamı talebi veren kamu kuruluşuna gönderilecektir.

8-Yazılı veya sözlü tarihi ve yeri Kamu Kuruluşu tarafından adaylara bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

 9- Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilmektedir.

10-Aksaray İlinde en az 5 yıl ikamet etmiş olmak (Nüfus Müdürlüğünden alınacak ikamet belgesi) gerekmektedir.

11-Bu meslekte 6 yıl deneyim şartı gerekmektedir.