Aksaray Belediyesi Yeni Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Yapıyor

Aksaray Belediyesi, 3 Bin Metrekarelik Alana Yeni Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Yapıyor.

 Başkan Yazgı “Aksaray’ın Vizyonu Olan Malaklı Köpeğini Tüm Türkiye’ye Tanıtmak İçin Modern Tesisimizi 30 Ağustos’a Kadar Tamamlayıp Hizmete Açmayı Hedefliyoruz.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, mevcut hayvan barınağının hemen yanına yapılacak olan 3 bin metrekarelik Hayvan Rehabilitasyon Merkezi inşaat alanında inceleme yaptı.

Başkan Yazgı konuyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi “ Aksaray Belediyesi olarak mevcut bulunan hayvan barınağının hemen yanına 3 bin metrekarelik alan üzerinde yeni bir hayvan rehabilitasyon merkezi yapıyoruz. Burada idari bina, hayvan mama hazırlama binası, kediler, yeni gelen hayvanlar, yavru köpekler ve Malaklı köpekler için ayrı ayrı bölümler yer alacak. Yine buranın dış cephesinde 2,5 metre yüksekliğinde bahçe duvarı ve 11 adet büyük aydınlatma direği olacak. Ayrıca hayvan seveler için yürüyüş yolları olacak. Kısacası hayvanların ihtiyaç duyacağı her türlü imkânı sağlayan modern bir tesis yapılacak. Bu tesisimizde özellikle Aksaray’ın markası olan malaklı cinsi köpeklerinin burada üretimi ve yetiştirilmesi gerçekleştirilecek. Aksaray’ın vizyonu olan malaklı köpeğini tüm Türkiye’ye tanıtmak için modern tesisimizi 30 Ağustos’a kadar tamamlayıp hizmete açmayı hedefliyoruz.”

Aksaray Belediyesi Yeni Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Yapıyor(2)

Aksaray Belediyesi Yeni Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Yapıyor(3)