Aksaray Belediyesi’nde Yeni Başkan Yardımcısı Serkan Gül Oldu

Aksaray Belediye Başkan Yardımcılığı görevine özel sektör ve devlet tecrübesi olan İnşaat Yüksek Mühendisi Serkal Gül atandı.

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisans, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan yeni Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Gül, mevkidaşı Mimar Mustafa Karahancı ile birlikte teknik konulardan sorumlu belediye başkan yardımcısı olarak vazife yapacak.

Hayırlı olsun ziyaretlerini ve tebrikleri kabul eden yeni Başkan Yardımcısı Serkan Gül şu ifadelerde bulundu; “Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı ile marka şehir olma yolunda yükselen bir ivme kazanan Aksaray’ın, merkezinde insana hizmet etme ilkesi ile çağı yakalayan bir belediyecilik anlayışına sahip olduğu hepimizin malumudur. Bu anlayış doğrultusunda, belediyemize tüm mesleki ve devlet birikimlerim ile katkı sağlayabilmek için çalışacağım. Her bir ferdi ayrı bir değer olan Aksaray Belediyesi ailesinin bir neferi olmaktan onur duyuyorum. Bu görevlendirmenin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

Yeni Belediye Başkan Yardımcısı İnşaat Yüksek Mühendisi Serkan Gül; ilk ve orta öğrenimini Ordu’da tamamladıktan sonra 1994-1998 yılları arasıda İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisans, 2009-2015 tarihleri arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Başkan Yardımcısı Gül, 1998 ve 2007 yılları arasında özel ve kamu sektöründe saha ve proje mühendisi olarak görev aldı. Belediyemize atanmadan önce Ordu Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı kadrosunda bulunan Başkan Yardımcısı Gül, üniversitenin kuruluşundan itibaren birçok inşaat yatırımının altına imza atmıştır.

Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Gül, 1998-1999’da Aksa İnş. Tic. Ltd. Şirketinde proje Mühendisi, 2000-2001’de Özgü İnş. Tic. Ltd. Şirketinin ilkokul İnşaatında Saha Mühendisi, 2001-2002’de Çamsan A.Ş.’de Kontrol Mühendisi, 2002-2003’de Kolin A.Ş’de Sulama Proje Bürosunda Proje Mühendisi, 2003-2007’de Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak ve NATO Enfrastrüktür Bölge Başkanlığı kontrol ve İnceleme Kısmında Kontrol Mühendisi, NATO Enfrastrüktür Kontrol ve İnceleme Kısmında Kısım Amiri ve Kontrol Şefi, 2007-2015’de Ordu Üniversitesi’nde Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

Orta derece İngilizce bilen Başkan Yardımcısı Gül, evli ve 2 çocuk babasıdır.