Aksaray’ da Merhum Erbakan Hoca Anıldı

Vefatının 4. Yıldönümünde Türkiye genelinde sevgiyle anılan muhterem Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma programlarının bir adresi de Aksaray oldu.

Saadet Partisi Aksaray İl Başkanlığı tarafından Aksaray Belediyesi Tiyatro Salonunda düzenlenen Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve anlama programı gerçekleştirildi. Türkiye genelinde yapılan,  “Erbakan ve İslam Birliği” temasıyla icra edilen programların bir tanesi de Aksaray da yapıldı.

Program gönüllere şifa veren ve Hafız Ömer’ in okuduğu kuran tilavetiyle başladı. Ardından kürsüye çıkan Saadet Partisi Aksaray İl Başkanı Mustafa Şahin açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasına Hamd ve Senayla başlayan Şahin, Merhum Erbakan hocanın davasının çok yüce olduğunu ve bu davayı devam ettirecek olan yiğitlerin sayıca fazla olması değil, nitelikçe iyi olması gerektiğini söyledi. İl başkanın konuşmasından sonra konuklara, tertip komisyonunun düzenlediği tanıtım sinevizyonu izletildi. Sinevizyondan sonra sahneye çıkan Grup Hasbihal söylediği ilahiler geceye renk kattı. İlahilerden sonra Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Komisyonu Başkanı Yusuf Genç Erbakan‘ı anlatan bir şiir okudu.

Merhum Erbakan Hocanın Üniversiteden öğrencisi olan Makine Mühendisi Hikmet Terzioğlu Erbakan Hoca ile ilgili anılarını anlattı. Terzioğlu; “Erbakan Hocam Sadece siyasette değil Ortaokul, Lise ve Üniversite hayatında da çok başarılı olduğunu ve Almanya’da ders veren ilk Türk hoca olduğunu belirtti. Ayrıca Erbakan Hocanın 27 yaşında doçentlik ünvanını alan ilk kişi olduğunu ifade etti.

Gecenin anlam ve önemini belirtmek için konuşma yapan eski MGV Genel Başkanı İlyas Tongüç; ” Bizler değerlerine bağlı olan bir toplumun çocuklarıyız ve Muhterem Erbakan Hocamız bizim en önemli değerlerimizden bir tanesidir, Hocamızın davasına sarılmak bizim görevimizdir” dedi. Konuşmasına devam eden Tongüç “Cihat kavramının üzerinde durulması gerektiğini,  Ecdadımızın Anadolu’ya gelişinin bir amacı olduğunu ve bu amacın cihat olduğunu” ifade etti. Ahlak ve maneviyatı insanlara anlatan Merhum Erbakan’ın cihat meselesi üzerinde önemle durduğu konulardan bir tanesi olduğunu söyledi. Ayrıca Erbakan hocanın anma gününde hüzünlü olmadıklarını belirten Tongüç davasının yerine varacağına inanıyoruz diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Sonucunun programı bitirmesi üzerine salondakiler Erbakan hoca ile ilgili sloganlar atıp tekbir getirdiler.

Aksaray’ da Merhum Erbakan Hoca Anıldı1

Aksaray’ da Merhum Erbakan Hoca Anıldı2

Aksaray’ da Merhum Erbakan Hoca Anıldı3

Anahtar Kelimeler: , , , , , , , , ,